Polish Sign Language Philology


In power from: 21 Nov 2023

Registration criteria

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku studiów.

Postępowanie rekrutacyjne jest dwuetapowe i składa się z rankingu, w którym brana jest pod uwagę ocena na dyplomie i średnia z toku studiów, oraz z rozmowy kwalifikacyjnej.

I etap postępowania kwalifikacyjnego – ustalenie listy rankingowej na podstawie średniej ocen z toku studiów

W pierwszym etapie postępowania kwalifikacyjnego brana jest pod uwagę ocena na dyplomie studiów wyższych (pierwszego stopnia, drugiego stopnia albo jednolitych studiów magisterskich) oraz wyliczona i potwierdzona przez macierzystą jednostkę średnia ocen uzyskanych podczas studiów. Na podstawie wyników pierwszego etapu postępowania kwalifikacyjnego (suma oceny na dyplomie i średniej z toku studiów) zostanie stworzona lista rankingowa.

Do rozmowy kwalifikacyjnej zostanie dopuszczonych 60 osób z najwyższymi wynikami.

II etap postępowania kwalifikacyjnego – rozmowa kwalifikacyjna

Drugi etap postępowania stanowi rozmowa kwalifikacyjna, w trakcie której sprawdzana jest znajomość tematyki związanej z językiem i kulturą niesłyszących oraz znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym lekturę anglojęzycznej literatury przedmiotu.

Znajomość języka migowego nie jest wymagana, ale będzie dodatkowo punktowana.

Lista zagadnień obowiązujących kandydatów na etapie rozmowy kwalifikacyjnej:

Maksymalna liczba punktów z rozmowy kwalifikacyjnej wynosi 100. Minimalny próg kwalifikacji wynosi 51 pkt.

Wyniki postępowania kwalifikacyjnego
Kwalifikacja na studia odbywa się na podstawie listy rankingowej utworzonej na podstawie wyników drugiego etapu postępowania.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Sprawdzian kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim

Kandydaci z dyplomami zagranicznymi, którzy nie legitymują się honorowanym przez Uniwersytet Warszawski dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie B2, muszą potwierdzić znajomość języka polskiego na wymaganym poziomie podczas rozmowy kwalifikacyjnej obowiązującej na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Pozytywny wynik procedury kwalifikacyjnej jest równoznaczny z potwierdzeniem kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim na kierunku filologia języka migowego.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 17-18 lipca 2024 r., od godz. 9:00, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Wydział Polonistyki, sala 10

Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Polonistyki