History of Art


In power from: 27 Nov 2023

Registration criteria

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku.

Maksymalna liczba punktów możliwych do zdobycia w postępowaniu kwalifikacyjnym: 100, z czego 75% stanowi wynik rozmowy kwalifikacyjnej, 25% przeliczenie średniej z toku studiów.

Rozmowa kwalifikacyjna dotyczy zagadnień związanych z zainteresowaniami badawczymi kandydata/planowaną przez kandydata pracą magisterską. Oceniana jest umiejętność posługiwania się terminologią historii sztuki, znajomość jej najważniejszych metod, jak również podstawowej literatury, w zakresie wskazanego przez kandydata kierunku zainteresowań. Kandydat przygotowuje konspekt wybranego przez siebie zagadnienia dotyczącego zainteresowań kandydata lub projektu pracy magisterskiej wraz z literaturą dotyczącą przedmiotu jego zainteresowań, który jest podstawą dla przeprowadzenia rozmowy.

Na rozmowę kwalifikacyjną należy przynieść zaświadczenie o średniej z toku studiów oraz konspekt zagadnienia/projektu pracy magisterskiej.

Punktacja rozmowy kwalifikacyjnej – kryteria oceny (maksymalna liczba punktów: 75):

Przeliczenie średniej z toku studiów wg następującego schematu:

Na studia mogą zostać zakwalifikowani wyłącznie kandydaci, którzy uzyskali min. 60% ogólnej liczby punktów.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej sprawdzana jest również znajomość języka polskiego (dotyczy to kandydatów nieposiadających honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2). Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego (na poziomie co najmniej B2) jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

W trakcie rozmowy z egzaminatorem/egzaminatorami kandydaci powinni wykazać się umiejętnością swobodnego konstruowania wypowiedzi w języku polskim i pełną komunikatywnością. Kompetencje kandydatów do studiowania w języku polskim zostaną ocenione w skali od 0 do 10 pkt. Próg punktowy wymagany do potwierdzenia wystarczającej znajomości języka polskiego wynosi 6 pkt. Punktacja dotycząca kompetencji językowych kandydata nie wlicza się do końcowego wyniku postępowania kwalifikacyjnego.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 18-19 września 2024 r., od godz. 9:00, Budynek dydaktyczno-administracyjny Wydziału Nauk o Kulturze i Sztuce, Krakowskie Przedmieście 26/28, sala 108

Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce