Computational Engineering
In power from: 29 Nov 2023
Registration criteria
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
Kwalifikacja kandydatów odbywa się na podstawie:
-
Analizy osiągnięć kandydata udokumentowanych dyplomami ukończenia studiów inżynierskich lub magisterskich i suplementami (bądź kartami przebiegu studiów) oraz dodatkowymi dokumentami potwierdzającymi osiągnięcia kandydata.
-
Przygotowanego samodzielnie przez kandydata listu motywacyjnego uwzględniającego umiejętności kandydata nieopisane w pozostałych dokumentach.
Wyżej wymienione dokumenty (list motywacyjny, dyplom z suplementem, dodatkowe dokumenty) w wersji elektronicznej (skany) muszą zostać umieszczone przez kandydata na jego koncie w systemie IRK podczas rejestracji na studia.
Warunkiem przyjęcia na studia II stopnia na kierunku inżynieria obliczeniowa jest posiadanie tytułu zawodowego inżyniera lub magistra. Kandydat nieposiadający jeszcze dyplomu może przystąpić do rekrutacji pod warunkiem przedstawienia zaświadczenia o ukończeniu studiów oraz poświadczonej przez dziekanat karty przebiegu studiów.
Pierwszeństwo w przyjęciu mają absolwenci kierunków studiów prowadzonych przez jednostki organizacyjne uczelni posiadające uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora i zapewniające podstawową wiedzę informatyczną, takich jak: informatyka; informatyka stosowana; elektronika i telekomunikacja; teleinformatyka; automatyka i robotyka; inżynieria biomedyczna; mechatronika; elektrotechnika; fizyka; fizyka stosowana oraz makrokierunków łączących te obszary wiedzy.
Komisja rekrutacyjna ocenia przygotowanie kandydatów do studiów na podstawie przedstawionych dokumentów w skali 0-100 pkt. Punkty przyznawane są za przygotowanie dziedzinowe (0-30 pkt) oraz informatyczne. Przygotowanie dziedzinowe oceniane jest na podstawie ukończonych przez kandydata studiów oraz możliwości wykorzystania zdobytej wiedzy w inżynierii obliczeniowej. Przygotowanie informatyczne oceniane jest w zakresie: programowania (0-30 pkt), podstaw informatyki (0-20 pkt) oraz podstaw matematycznych (0-20 pkt). Na studia może zostać przyjęty kandydat, który uzyskał co najmniej 50 punktów.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Dokumenty składane w procesie kwalifikacji mogą być przedłożone w języku angielskim. Kandydaci zakwalifikowani na studia powinni przedstawić tłumaczenie wymaganych dokumentów na język polski.
Sprawdzian kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
Osoby, które nie posiadają dokumentu honorowanego przez Uniwersytet Warszawski potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie umożliwiającym studiowanie, przystępują do rozmowy sprawdzającej znajomość ww. języka. Podczas rozmowy kandydat musi wykazać się zrozumieniem tekstów w języku polskim związanych z kierunkiem studiów. Maksymalna liczba punktów jaką w wyniku rozmowy może uzyskać kandydat wynosi 100. Aby potwierdzić kompetencje do studiowania w języku polskim kandydat musi uzyskać co najmniej 50 punktów. Punkty z rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego nie wliczają się do końcowej punktacji kandydata.
Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 15 lipca 2024 r., godz. 11:00 (rozmowa zostanie przeprowadzona zdalnie na platformie Zoom)
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Terminy
Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 23-25 lipca 2024 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 26, 29 lipca 2024 r.
- III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 30-31 lipca 2024 r.
- kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego