Interdisciplinary Studies in Environmental Protection
In power from: 12 Dec 2024
Registration criteria
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
O przyjęcie na dwuletnie studia drugiego stopnia mogą się ubiegać absolwenci studiów wyższych co najmniej pierwszego stopnia. W postępowaniu kwalifikacyjnym bierze się pod uwagę kolejność ustaloną na podstawie iloczynu oceny pracy dyplomowej i średniej arytmetycznej ocen ze studiów oraz punktów za grupy przedmiotów.
PR = (Opd * Śro) + Pp
gdzie:
- Opd – ocena z pracy dyplomowej (w przypadku braku, ocena z egzaminu dyplomowego)
- Śro – średnia ocen ze studiów
- Pp – punkty za przedmioty z toku studiów
Pp = (Ogp1 +Ogp2) * 0,4
- Ogp1 – średnia ocen z pięciu wybranych przedmiotów związanych z badaniami naukowymi w dyscyplinach ekonomia i finanse, nauki o zarządzaniu i jakości, geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna, nauki prawne. W przypadku braku całości lub części przedmiotów do zgłoszenia w miejsce związanych z nimi ocen wstawia się wartość zero.
- Ogp2 – średnia ocen z pięciu wybranych przedmiotów związanych z badaniami naukowymi w dyscyplinach: nauki biologiczne, nauki chemiczne, nauki fizyczne, nauki o Ziemi. W przypadku braku całości lub części przedmiotów do zgłoszenia w miejsce związanych z nimi ocen wstawia się wartość zero.
Kandydat jest zobowiązany wybrać przedmioty z grup przedmiotów i udostępnić w systemie IRK skan suplementu dyplomu lub wypisu ocen ze studiów potwierdzonego przez jednostkę, w której studiował.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Kandydaci z dyplomem zagranicznym kwalifikowani są na podstawie takich samych zasad, jak osoby z dyplomami uzyskanymi w Polsce.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.
Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim
W zakresie potwierdzenia kompetencji językowych kandydatów do studiowania w języku polskim, obowiązują ogólne zasady określone w uchwale rekrutacyjnej Senatu UW na rok akademicki 2025/2026.
W przypadku kandydatów z dyplomem zagranicznym, którzy nie posiadają honorowanego przez UW dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2 zostanie przeprowadzona rozmowa sprawdzająca kompetencje do studiowania w języku polskim.
Forma zaliczenia: rozmowa kwalifikacyjna.
Rozmowa obejmuje umiejętność wypowiedzi w języku polskim i ogólną orientację w zagadnieniach mających być przedmiotem przyszłych studiów. Liczba punktów wymagana do dopuszczenia kandydata do dalszego etapu postępowania kwalifikacyjnego to 50 z 100 punktów możliwych do uzyskania.
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 16-17 lipca 2025 r.
Terminy
Ogłoszenie wyników: 21 lipca 2025 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 21-23 lipca 2025 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 24-25 lipca 2025 r.
- kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem