Interdisciplinary Individual Studies in the Humanities
In power from: 22 Jan 2024
Registration criteria
Zasady kwalifikacji
Rekrutacja na studia w trybie przeniesienia z innej szkoły wyższej dotyczy tylko:
- kandydatów ze studiów prowadzonych w Polsce trybie MISH lub MISMaP;
- kandydatów z zagranicznych studiów interdyscyplinarnych.
Kandydaci, którzy chcą podjąć studia w Kolegium MISH w trybie przeniesienia, muszą przedstawić zaświadczenie o tym, że dopełnili wszystkich zobowiązań wobec uczelni macierzystej i nie zalegają z płatnościami ani zaliczeniami oraz składają list motywacyjny zawierający:
- opis dotychczasowych osiągnięć kandydata;
- prezentację zainteresowań uzasadniającą podjęcie studiów w Kolegium MISH, w tym przewidywany zestaw studiowanych dyscyplin i zarys planu studiów. List może także zawierać koncepcję pracy dyplomowej lub koncepcję projektu badawczego.
List motywacyjny powinien zawierać nie więcej niż 9000 znaków licząc ze spacjami.
List motywacyjny jest podstawą rozmowy kompetencyjnej. Celem rozmowy jest zweryfikowanie treści i propozycji zawartych w liście motywacyjnym oraz sprawdzenie przygotowania i predyspozycji kandydata do podjęcia studiów międzydziedzinowych. Rozmowa oceniana jest w skali od 0 do 100 punktów. Przy ocenie rozmowy bierze się pod uwagę dobór argumentów uzasadniających zestaw studiowanych dyscyplin, spójność prezentowanego zarysu planu studiów oraz erudycyjne przygotowanie kandydata i umiejętności retoryczne.
Podania o przeniesienie wraz z listem i zaświadczeniem należy złożyć przez osobiste konto rejestracyjne kandydata w systemie IRK do końca trwania rejestracji na ww. kierunek studiów. Jeśli liczba studentów ubiegających się o przeniesienie do Kolegium MISH UW przekroczy wyznaczony dla przeniesień limit, ułożona zostanie lista rankingowa studentów, na której kolejność wyznaczać będzie wynik punktów uzyskanych z rozmowy.
Za rozmowę kompetencyjną kandydat może uzyskać od 0 do 100 punktów. Minimalna liczba punktów niezbędna do zaliczenia rozmowy to 60. Kandydat, który nie podejdzie do rozmowy kompetencyjnej lub otrzyma za nią 0 punktów, otrzyma 0 punktów z całości postępowania rekrutacyjnego.
Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
W trakcie rozmowy kompetencyjnej, prowadzonej wyłącznie w języku polskim, kandydaci, którzy nie posiadają honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego, będą mieli możliwość potwierdzenia przed komisją egzaminacyjną swoich kompetencji do studiowania w języku polskim.
W przypadku stwierdzenia braku wystarczającej do podjęcia studiów znajomości języka polskiego kandydat nie zostanie zakwalifikowany na studia.
Terminy
Rozmowa kompetencyjna: 20 września 2024 r.
Ogłoszenie wyników: 23 września 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 25-26 września 2024 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 27, 30 września 2024 r.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: dr Paweł Poławski, prof. ucz., polapaw@is.uw.edu.pl
Znajdź nas na mapie: Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych