Social Policy
In power from: 2 Sep 2024
Registration criteria
Zasady kwalifikacji
Przeniesienia dokonywane są po zaliczeniu pierwszego roku studiów. Przeniesienia odbywają się jedynie w ramach tego samego kierunku i poziomu kształcenia. Przeniesienia dokonywane są przed rozpoczęciem roku akademickiego.
Kandydat zobowiązany jest załączyć na osobistym koncie rekrutacyjnym w systemie IRK następujące dokumenty:
- umotywowany wniosek o przeniesienie z dokładnym adresem do korespondencji;
- zaświadczenie z dziekanatu macierzystej jednostki zawierające następujące informacje:
a) potwierdzenie posiadania przez kandydata praw studenckich,
b) liczba zaliczonych etapów (semestrów) studiów ze wskazaniem ich kierunku,
c) średnia wszystkich ocen uzyskanych w trakcie dotychczasowego toku studiów,
d) poziom i forma odbywanych studiów; - wykaz zaliczonych przedmiotów wraz z sylabusami (nazwa przedmiotu, liczba godzin, oceny, punkty ECTS) potwierdzony przez macierzystą jednostkę z adnotacją o stosowanej w uczelni skali ocen;
- podpisane przez dziekana (dyrektora) macierzystej jednostki zaświadczenie, że student wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w jego macierzystej jednostce (nie zalega z żadnymi zaliczeniami i płatnościami);
- dokumenty poświadczające szczególną sytuację życiową kandydata, jeżeli stanowi ona uzasadnienie wniosku o przeniesienie.
Złożenie niekompletnej dokumentacji skutkuje decyzją negatywną.
Decyzja o przeniesieniu w ramach określonego limitu miejsc jest podejmowana na podstawie złożonych kompletnych dokumentów, różnic programowych wynikających z odmienności planów studiów.
Kandydaci są kwalifikowani na podstawie wyniku rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzanej na podstawie wybranego przez kandydata artykułu naukowego, który zostanie podany do wiadomości kandydatów na stronie IRK.
Sposób przeliczania punktów:
Podczas rozmowy kwalifikacyjnej kandydat może uzyskać maksymalnie 50 punktów w wyniku oceny następujących predyspozycji i umiejętności:
- analizy zawartości merytorycznej tekstu w kontekście politycznych, ekonomicznych, społecznych i kulturowych uwarunkowań omawianego zjawiska - 0-20 pkt.
- rozumienia przyczyn przebiegu oraz prognozowania zjawiska omówionego w tekście - 0-20 pkt.
- posługiwania się kategoriami polityk publicznych - 0-5 pkt.
- języka, stylu kompozycji wypowiedzi - 0-5 pkt.
Próg kwalifikacji: 20 pkt.
Kandydat podejmując studia w trybie przeniesienia zobowiązany jest do zaliczenia różnic programowych wynikających z odmienności planów studiów. Liczba tych różnic nie może przekroczyć w skali roku akademickiego 6 egzaminów, zaliczeń na ocenę i zaliczeń. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy u kandydata występuje większa różnica programowa niż 6 przedmiotów, Kierownik Jednostki Dydaktycznej, może podjąć decyzję o przyjęciu kandydata z większą liczbą różnic programowych do zaliczenia.
Lista artykułów do rozmowy kwalifikacyjnej
Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
Kandydaci, którzy nie posiadają honorowanego przez UW dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie B2, muszą uzyskać potwierdzenie znajomości języka w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego stanowi potwierdzenie posiadania kwalifikacji do studiowania w języku polskim.
Terminy
Rozmowa kwalifikacyjna: 18-19 września 2024 r.
Ogłoszenie wyników: 20 września 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów: 23-24 września 2024 r.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: mgr Alexander Parmee, a.parmee@uw.edu.pl, (22) 55-22-964
Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych