Spatial Management
In power from: 10 Jan 2024
Registration criteria
Zasady kwalifikacji
O przyjęcie w trybie przeniesienia na kierunek gospodarka przestrzenna na Wydziale Geografii i Studiów Regionalnych UW mogą ubiegać się studenci innych uczelni kierunku gospodarka przestrzenna , mający zaliczony pierwszy rok studiów II stopnia na uczelni, na której dotychczas studiowali i uzyskali średnią ocen przekraczającą 4,0 (dobra) .
Warunkiem niezbędnym do wzięcia udziału w rekrutacji jest:
- zamieszczenie przez kandydata na osobistym koncie w IRK skanu zaświadczenia o ukończeniu odpowiedniego etapu jego studiów (np. Karta przebiegu studiów), z podaną liczbą ECTS przypisaną do poszczególnych przedmiotów, poświadczonego przez jednostkę, w której kandydat studiuje;
- zamieszczenie przez kandydata (na koncie w IRK) informacji o średniej ocen z dotychczasowego toku studiów (poświadczonej przez jednostkę, w której kandydat studiuje).
Po sprawdzeniu różnic programowych podjęta zostanie decyzja o umieszczeniu kandydata na liście rankingowej. Kandydaci mający zbyt duże różnice programowe, uniemożliwiające ich uzupełnienie w trakcie trwania studiów, nie będą umieszczani na liście rankingowej.
O kolejności przyjęć decyduje lista rankingowa zestawiona na podstawie średniej ocen z dotychczasowego toku studiów.
Osoby przyjęte na studia w trybie przeniesienia są zobowiązane do uzupełnienia w wyznaczonym terminie różnic programowych między jednostką, w której dotychczas studiowali oraz Wydziałem Geografii i Studiów Regionalnych.
Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
Kandydatów nieposiadających honorowanego przez UW dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2, obowiązuje ustny egzamin sprawdzający kompetencje do studiowania w języku polskim.
Poziom znajomości języka polskiego będzie oceniany na podstawie umiejętności przedstawienia opisu środowiska geograficznego regionu zamieszkania/urodzenia kandydata, obejmującego następujące zagadnienia:
- Charakterystyka fizycznogeograficzna i gospodarcza.
- Zasoby środowiska przyrodniczego (surowce mineralne).
- Historia i architektura regionu zamieszkania kandydata.
- Ochrona przyrody (środowiska).
Kandydat odpowiada na 4 pytania, punktowane w skali 1-5 pkt.
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania z egzaminu: 20 pkt.
Próg punktowy konieczny do potwierdzenia kompetencji językowych kandydata: 11 pkt.
Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną dostatecznej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
Punkty uzyskane z egzaminu sprawdzającego kompetencje do studiowania w języku polskim nie wliczają się do wyniku końcowego kandydata.
Terminy
Sprawdzian znajomości języka polskiego (o ile dotyczy kandydata): 19 września 2024 r.
Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów: 25-27 września 2024 r.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: Magdalena Dobrowolska, rekrutacja.wgsr@uw.edu.pl, (22) 55-21-525
Znajdź nas na mapie: Wydział Geografii i Studiów Regionalnych