
Administracja, niestacjonarne (zaoczne), drugiego stopnia
Kierunki i specjalności
Jednostki prowadzące
Zapisy
Język wykładowy
Opis
Minimalna liczba osób przyjętych (w ramach wszystkich ścieżek kwalifikacji) będąca warunkiem uruchomienia studiów:
Absolwent studiów II stopnia (magisterskich) kierunku administracja będzie posiadał wiedzę o typowych rodzajach struktur społecznych, politycznych i ekonomicznych. Poprzez studia nad wybranymi dyscyplinami, zwłaszcza prawno-administracyjnymi, pogłębi znajomość administracji państwowej i samorządowej. Będzie znał genezę poszczególnych instytucji, ich ewolucję oraz poglądy i doktryny. Studia drugiego stopnia zakładają konieczną specjalizację (do wyboru: integracja europejska, finanse publiczne i administracja skarbowa oraz administracja służb porządku publicznego).
Absolwent będzie przygotowany do pracy na wyższych szczeblach zarządzania w administracji publicznej (także w służbie cywilnej) oraz w jednostkach gospodarczych, instytucjach pozarządowych, placówkach kulturalnych i organach partii politycznych. Będzie potrafił posługiwać się zaawansowaną wiedzą z zakresu prawa administracyjnego, budżetowania, zarządzania oraz funkcjonowania instytucji w Polsce i w Unii Europejskiej. Wiedza ta pozwoli mu na samodzielne rozwiązywanie problemów, opracowywanie i wdrażanie programów, organizację zespołów pracowniczych i kierowania nimi oraz podejmowanie decyzji respektujących prawa człowieka oraz standardy etyczne. W szczególności absolwent będzie umiał przygotowywać dokumenty i opracowania, docierając samodzielnie do źródeł oraz przygotowywać wystąpienia ustne w języku polskim.
Dzięki nabytej wiedzy i umiejętnościom, absolwent będzie dostrzegał potrzebę dalszego kształcenia się i rozwoju zawodowego, w tym podjęcia studiów trzeciego stopnia (doktoranckich). Otwarty do podejmowania wyzwań, będzie gotów uczestniczyć w przygotowywaniu i realizacji projektów społecznych, także współfinansowanych przez Unię Europejską. Będzie kreatywny, otwarty na inne poglądy i postawy, zawsze kierując się – w pracy zawodowej i w życiu prywatnym – najwyższymi standardami etycznymi.
Zasady kwalifikacji
Na studia na podstawie złożonych dokumentów przyjmowane będą w ramach limitu miejsc osoby, które posiadają tytuł magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku.
Gdy liczba kandydatów przekroczy limit miejsc, przeprowadzone zostanie postępowanie kwalifikacyjne.
Jeśli o przyjęcie będą się ubiegały osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali trzystopniowej oraz osoby posiadające dyplomy określające ostateczny wynik studiów w skali pięciostopniowej, to limit miejsc zostanie podzielony w proporcji do procentowego udziału obu grup kandydatów i dla każdej grupy oddzielnie zostanie sporządzona lista rankingowa.
Punktacja dyplomów w skali trzystopniowej:
- dostateczny - 30%
- dobry - 85%
- bardzo dobry - 100%
Punktacja dyplomów w skali pięciostopniowej:
- dopuszczający - 30%
- dostateczny - 50%
- dobry - 75%
- bardzo dobry - 90%
- celujący - 100%
Dodatkowe kryterium kwalifikacji:
Jeśli na listach, sporządzonych zgodnie z powyższym opisem, kandydaci z jednakowym rezultatem będą umieszczeni na pozycjach niższych od obowiązującego limitu miejsc (lub na pozycji równej limitowi) oraz na pozycjach wyższych od obowiązującego limitu, to kandydaci ci zostaną uszeregowani w porządku malejącym według wartości średniej ze studiów pierwszego stopnia i będą przyjmowani do wyczerpania limitu miejsc.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Jeśli liczba kandydatów przekroczy limit miejsc, zostanie przeprowadzane postępowanie kwalifikacyjne. Postanowienia o punktacji dyplomów będą stosowane odpowiednio.
Ulgi w postępowaniu kwalifikacyjnym
Ukończenie studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja będzie premiowane w postępowaniu kwalifikacyjnym +10% punktów uzyskanych za ostateczny wynik studiów na dyplomie.
Miejsce ogłoszenia wyników
Wysokość czesnego
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Dziekanat Wydziału Prawa i Administracji – Budynek CIUW