Kod | S2-MFS |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Wydział Zarządzania |
Kierunek studiów | Master in Food Systems |
Forma studiów | Stacjonarne |
Poziom kształcenia | Drugiego stopnia |
Profil studiów | ogólnoakademicki |
Języki wykładowe | angielski |
Limit miejsc | 15 |
Czas trwania | 2 lata |
Adres komisji rekrutacyjnej | rekrutacja@wz.uw.edu.pl tel. (22) 55-34-190 |
Adres WWW | https://wydzialzarzadzania.wz.uw.edu.pl/ |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
Limit miejsc: 15, w tym: 5 miejsc w I turze oraz 10 miejsc w II turze.
Kierunek prowadzony w ramach konsorcjum EIT FOOD ivzw oraz Uniwersytetu Warszawskiego, Universität Hohenheim, University of Reading, Università degli Studi di Torino – projekt: MSc programme
Studia Master In Food Systems (MFS) prowadzone są w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości (dyscyplina wiodąca, Nauki Społeczne) oraz Technologia Żywności i Żywienia (dyscyplina uzupełniająca, Nauki Rolnicze).
Studia obejmują 4 semestry. Zajęcia odbywać się będą:
- w I i IV semestrze na Wydziale Zarządzania UW, ul Szturmowa 1/3
- w II i III semestrze na wybranej uczelni partnerskiej: University of Reading, Università degli Studi di Torino, Universität Hohenheim.
Studia są płatne. Istnieje możliwość ubiegania się o stypendium.
Master in Food Systems to zintegrowany program studiów magisterskich oferowany przez Wydział Zarządzania we współpracy z wymienionymi wyżej uniwersytetami partnerskimi. Celem programu jest przekazanie pogłębionej wiedzy o zarządzaniu łańcuchem wartości w systemie żywnościowym. Studenci pobierają naukę łącznie na 3 uniwersytetach, zaczynając (i kończąc) na Wydziale Zarządzania UW. Każda instytucja akademicka oferuje bloki semestralne skoncentrowane na różnych obszarach systemu żywności. Moduły łączą wykłady online i offline ze studiami przypadków, współtworzeniem i rozwiązywaniem problemów, opracowywaniem biznesplanu i pracą magisterską. Na każdym semestrze studenci realizują moduły oferowane stacjonarnie przez daną uczelnię oraz jeden moduł wspólny dla studentów ze wszystkich uczelni partnerskich. W I semestrze jest to moduł „Wprowadzenie do systemu żywnościowego” (w formacie SPOC - specjalistyczny prywatny kurs online), który ułatwi wybór ścieżki mobilności. Na II i III semestrze są to moduły wyjazdowe (kilkudniowe) w formie wykładów i warsztatów. IV semestr jest w całości poświęcony pracy magisterskiej i projektowi badawczemu do pracy magisterskiej. Student otrzymuje dyplom Uniwersytetu Warszawskiego ze stopniem magistra oraz suplement z opisem przebytej ścieżki.
Studenci realizują efekty kształcenia w zakresie wiedzy umiejętności i kompetencji skutkujące następującą sylwetką absolwenta
Absolwent w zakresie wiedzy:
- Posiada pogłębioną wiedzę o charakterze dyscypliny „nauki o zarządzaniu i jakości” i jej miejscu w systemie nauk społecznych oraz o jej przedmiotowych i metodologicznych powiązaniach z innymi dyscyplinami naukowymi w tym z dyscypliną technologii żywności i żywienia.
- Zna i rozumienie w stopniu pogłębionym terminologię i metodologię badań w zakresie dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości oraz w dyscyplinie technologii żywności i żywienia.
- Zna i rozumie fundamentalne dylematy współczesnej cywilizacji związane z systemem żywnościowym, w tym zarządzaniem innowacjami i nowymi technologiami, marketingiem a także produkcją i konsumpcją.
- Zna procedury i praktyki efektywnego zarządzania organizacjami w systemach żywnościowych.
Absolwent w zakresie umiejętności:
- Potrafi wykorzystać teorię dyscypliny nauk o zarządzaniu i jakości, technologii żywności i żywienia oraz nauk komplementarnych do rozpoznawania, diagnozowania i rozwiązywania problemów związanych z kluczowymi funkcjami w organizacji w systemach żywnościowych
- Potrafi prawidłowo interpretować złożone i nietypowe zjawiska społeczne, polityczne, prawne, ekonomiczne, technologiczne i ich wpływ na funkcjonowanie organizacji w sektorze żywnościowym i całości gospodarki.
- Potrafi samodzielnie i zespołowo przygotować analizy, diagnozy i raporty dotyczące złożonych i nietypowych problemów.
- Posiada pogłębioną umiejętności przygotowywania wystąpień ustnych i prowadzenia debat z wykorzystaniem podstawowych ujęć teoretycznych i różnych źródeł.
- Umie posługiwać się językiem obcym na poziomie B2+ oraz umie stosować specjalistyczną terminologię w opracowaniach pisemnych i wystąpieniach ustnych.
- Posiada umiejętność współdziałania, pracowania i kierowania w grupie
- Rozumie potrzebę uzupełniania i doskonalenia nabytej wiedzy i umiejętności
Absolwent w zakresie kompetencji społecznych:
- Potrafi dokonywać ocen krytycznych do złożonych sytuacji i zjawisk związanych z funkcjonowaniem organizacji, sektora i całej gospodarki.
- Potrafi myśleć i działać w sposób przedsiębiorczy w wymiarze globalnym.
- Wykazuje wrażliwość na kwestie etyczne, społeczne oraz na różnice kulturowe i jest gotów do rozwijania branżowych standardów etycznych.
Możliwości zatrudnienia
Wśród potencjalnych stanowisk znajdują się te związane z marketingiem, zarządzaniem produkcją i logistyką, projektowaniem rozwiązań optymalizujących procesy produkcyjne i logistyczne, produkt-developerzy, analitycy szeroko pojętego sektora rolno spożywczego, konsultanci i doradcy, specjaliści ds. zapewniania jakości produktów żywnościowych, konsultanci d.s. zarządzania bezpieczeństwem żywności. Studia będą promować przedsiębiorczość oraz samozatrudnianie poprzez wspomaganie rozwoju start-upów.
Aplikacja na studia TYLKO przez stronę: https://mfs-apply.eitfood.eu/
kontakt: mfs@wz.uw.edu.pl
Limit miejsc
5 miejsc w pierwszej turze rekrutacji
10 miejsc w drugiej turze*
*w przypadku niewypełnienia limitu miejsc po drugiej turze odbędzie się trzecia tura rekrutacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim oraz dyplomem zagranicznym
Rekrutacja obejmuje:
- poziom konsorcjalny: etap I i II
- poziom lokalny (UW): etap III
Etap I - Kwalifikacja – poziom konsorcjalny
Kwalifikacja obejmuje złożenie przez kandydata wniosku na stronie konsorcjum: https://mfs-apply.eitfood.eu/
Dokumentacja wniosku obowiązkowo obejmuje:
- Potwierdzenie znajomości języka angielskiego na poziomie nie niższym niż w przypadku studiów w języku angielskim na Uniwersytecie Warszawskim (zgodnie z wymogami określonymi w uchwale rekrutacyjnej). Szczegółowe informacje są dostępne na stronie konsorcjum https://mfs-apply.eitfood.eu.
- Ukończony co najmniej pierwszy stopień studiów (licencjacki, magisterski, inżynierski lub równorzędny) uprawniający do podjęcia studiów na poziomie magisterskim; dyplom z nauk rolniczych, nauk biologicznych / przyrodniczych, nauk o żywności, chemii, bezpieczeństwa żywności, żywienia i / lub ekonomii lub zarządzania. Odpowiednie stopnie naukowe z innych dziedzin mogą być rozpatrywane przez komisję rekrutacyjną indywidualnie dla każdego przypadku.
Punktacja w I etapie kwalifikacji przyznawana jest na podstawie:
- końcowej oceny GPA/ średniej ocen ze studiów ukończonych przez kandydata;
- oceny potencjału przedsiębiorczego kandydata, dokonanej na podstawie wypełnionego przez niego formularza.
W formularzu zgłoszeniowym kandydaci proszeni są o podanie przykładów swojej kreatywności, radzenia sobie w trudnych i stresujących sytuacjach w dążeniu do celu, radzenia sobie w sytuacjach niejednoznacznych, umiejętności krytycznego myślenia. Formularz należy wypełnić zgodnie z wytycznymi podanymi na portalu aplikacyjnym MFS - https://mfs-apply.eitfood.eu.
Na rozmowę zaproszeni zostaną tylko kandydaci, którzy uzyskają minimalną liczbę punktów wskazaną na https://mfs-apply.eitfood.eu.
Na podstawie punktów uzyskanych w pierwszym etapie tworzona jest lista rankingowa, sporządzana według malejącej liczby punktów.
Etap II – rozmowa kwalifikacyjna – poziom konsorcjalny
Liczba kandydatów przechodzących do drugiego etapu (rozmowy kwalifikacyjnej) nie będzie większa niż dwukrotność ostatecznej liczby wolnych miejsc na kursach.
Rozmowa przeprowadzona w języku angielskim zweryfikuje następujące kryteria (szczegółowe wytyczne zostaną zamieszczone na https://mfs-apply.eitfood.eu/):
- umiejętności komunikacyjne w języku angielskim (zrozumiałość leksykalna, płynność, wkład w strukturyzację rozmowy, umiejętność wykorzystania strategii komunikacyjnych),
- potencjał przedsiębiorczości (kreatywność, umiejętność radzenia sobie w trudnych lub stresujących sytuacjach, umiejętność radzenia sobie z wieloznacznością, umiejętność krytycznego myślenia),
- wiedza o systemie żywnościowym (ogólna wiedza o branży spożywczej, świadomość problemów społecznych związanych z żywnością i żywieniem, specyfika produkcji żywności, przetwórstwa i produktów spożywczych).
Lista rankingowa jest tworzona na podstawie sumy punktów z obu etapów kwalifikacji.
Maksymalna liczba punktów do zdobycia na dwóch etapach: 100.
Minimalna liczba punktów ogłoszona jest na stronie konsorcjalnej https://mfs-apply.eitfood.eu
Etap III Postępowanie kwalifikacyjne na Uniwersytecie Warszawskim
Na podstawie punktów zdobytych w postępowaniu konsorcjalnym sporządzana jest lista rankingowa według malejącej liczby punktów, na podstawie której kandydaci będą kwalifikowani na studia na Uniwersytecie Warszawskim w ramach obowiązującego limitu miejsc.
Terminy
Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 24-25 lipca 2024 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 21-23 sierpnia 2024 r.
- III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 28-30 sierpnia 2024 r.
- kolejne termny wyznaczone przez komisje rekrutacyjną
Powyższe terminy odnoszą się do rejestracji w systemie IRK UW i dotyczą wyłącznie osób, które chcą podjąć studia na Uniwersytecie Warszawskim oraz pomyślnie przejdą postępowanie kwalifikacyjne na etapie konsorcjalnym. W celu przystąpienia do postępowania kwalifikacyjnego w konsorcjum kandydaci rejestrują się i składają wnioski zgodnie z terminarzem i zasadami opisanymi na stronie: https://mfs-apply.eitfood.eu/.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Studia są płatne - wysokość opłat za studia
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Wydział Zarządzania