International Legal Communication, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 29 listopada 2023

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Do rekrutacji będą mogli przystąpić kandydaci posiadający dyplom magistra, licencjata, inżyniera lub równoważny, uzyskany na dowolnym kierunku studiów.

Rekrutacja na studia będzie prowadzona na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej, służącej ocenie predyspozycji kandydata, w tym oceny jego osiągnięć akademickich, naukowych i zawodowych, a także kompetencji komunikacyjnych i motywacji do podjęcia studiów.

Podczas rozmowy kwalifikacyjnej zostanie oceniona ogólna wiedza na temat znaczenia komunikacji w sferze prawa (jedno pytanie ogólne na temat zainteresowań kandydata, drugie - na temat znaczenia i krytycznej oceny komunikacji w obszarze tworzenia prawa, stosowania prawa lub relacji między prawnikami a laikami). Oceniane będą: umiejętność argumentacji, stopień zrozumienia problemu i kompetencje komunikacyjne - 0-50 pkt. za każdy element rozmowy.

Minimalna liczba punktów konieczna do uznania rozmowy za zdaną wynosi 60 punktów. Niestawienie się na rozmowę kwalifikacyjną powoduje dyskwalifikację kandydata i przyznanie mu 0 punktów w postępowaniu kwalifikacyjnym.

Maksymalna liczba punktów do zdobycia w procesie rekrutacji wynosi 100, przy czym minimum punktów wymaganych do przyjęcia na studia wynosi 60.

Na podstawie wyników postępowania kwalifikacyjnego komisja rekrutacyjna tworzy listę rankingową, która określa kolejność przyjmowania na studia kandydatów w ramach limitu miejsc.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku angielskim

W postępowaniu kwalifikacyjnym na studia drugiego stopnia prowadzone w języku angielskim kandydaci zobowiązani są przedstawić honorowany przez UW dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

W przypadku braku dokumentów potwierdzających znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2 (zgodnych z wymogami określonymi w ogólnej części uchwały rekrutacyjnej), kompetencje językowe kandydata zostaną sprawdzone podczas rozmowy kwalifikacyjnej na studia.

Pozytywny wynik procedury kwalifikacyjnej jest równoznaczny z potwierdzeniem kompetencji kandydata do studiowania w języku angielskim na ww. kierunku.

Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka angielskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego. Nieosiągnięcie minimalnej liczby punktów koniecznej do uznania rozmowy za zdaną powoduje dyskwalifikację kandydata.

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 16 lipca 2024 r., godz. 10:00 (rozmowa zostanie przeprowadzona zdalnie na platformie Zoom)

Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Lingwistyki Stosowanej