Interdisciplinary Studies on Social Change: Mediterranean and Other European Borderlands, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 19 sierpnia 2024

Zasady kwalifikacji

Limit miejsc

 20 miejsc w pierwszej turze rekrutacji czerwcowo-lipcowej

 10 miejsc w drugiej turze rekrutacji sierpniowo-wrześniowej

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Próg kwalifikacji: 60 punktów.

Na studia mogą rejestrować się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera (lub równoważny) z oceną co najmniej dobry - por. pkt. 1* lub które są tuż przed obroną - por. pkt. 2**.

* 1. kandydaci posiadający jeden z ww. dyplomów lub poświadczone przez uczelnię macierzystą zaświadczenie o obronie pracy dyplomowej zawierające informację o ocenie na dyplomie zamieszczają skan tego dokumentu w systemie IRK na osobistym koncie rejestracyjnym;

** 2. osoby przed obroną pracy dyplomowej zamieszczają w systemie IRK na osobistym koncie rejestracyjnym skan wydanego przez uczelnię macierzystą zaświadczenia potwierdzającego planowany termin obrony pracy dyplomowej wraz z informacją o średniej ze studiów. Osoby te są zobowiązane do przedstawienia (poprzez zamieszczenie na osobistym koncie rejestracyjnym w systemie IRK) oryginału dyplomu lub poświadczonego przez uczelnię macierzystą zaświadczenia o obronie pracy dyplomowej zawierającego informację o ocenie na dyplomie najpóźniej do godziny 12.00 dnia poprzedzającego rozmowę kwalifikacyjną.

Niezałączenie do systemu IRK we wskazanym terminie skanu dokumentu potwierdzającego ocenę na dyplomie powoduje dyskwalifikację kandydata i przyznanie mu 0 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Postępowanie kwalifikacyjne obejmuje:

  1. rozmowę kwalifikacyjną,
  2. ocenę na dyplomie (licencjata, magistra, inżyniera [lub równoważnym]).

Celem rozmowy jest sprawdzenie rozumienia wybranych tekstów zaproponowanych przez Komisję*, umiejętność swobodnej o nich dyskusji w języku angielskim oraz zdolność wyciągania wniosków odnoszących się do kulturowej i społecznej sytuacji współczesnej Polski i regionu będącego przedmiotem studiów.

*Komisja opublikuje w późniejszym terminie listę tekstów, spośród których kandydat/ka dokonuje wyboru trzech, które stanowić będą podstawę do rozmowy kwalifikacyjnej.

Lista lektur dostępna jest na następującej stronie:

https://issc.al.uw.edu.pl/admissions/interview-reading-list/

Oceniając rozmowę kwalifikacyjną kandydata komisja uwzględni następujące kryteria:

  • znajomość treści wybranych tekstów oraz kontekstu ich powstania;
  • umiejętność dyskusji wokół problematyki w nich zawartych;
  • zdolność do porównywania zagadnień pomiędzy tekstami;
  • przygotowanie do wyciągnięcia wniosków z lektur odnoszących się do współczesnej sytuacji kulturowej, społecznej lub politycznej.

Z rozmowy kwalifikacyjnej można uzyskać maksymalnie 80 punktów.
Za zaliczenie rozmowy kwalifikacyjnej uznaje się uzyskanie nie mniej niż 50 punktów.

Uzyskanie z rozmowy kwalifikacyjnej wyniku mniejszego niż 50 punktów powoduje dyskwalifikację kandydata i przyznanie mu 0 punktów w postępowaniu rekrutacyjnym.

Z oceny na dyplomie kandydat może uzyskać:

  • 20 punktów – ocena celujący
  • 15 punktów – ocena bardzo dobry
  • 10 punktów – ocena dobry plus
  • 0 punktów - ocena dobry

Ocena dostateczna plus ani dostateczna nie kwalifikuje do ubiegania się o przyjęcie na studia II stopnia Interdisciplinary Studies on Social Change: Mediterranean and Other European Borderlands

Łącznie w postępowaniu kwalifikacyjnym kandydat może uzyskać 100 punktów.
Suma punktów uzyskanych z dwóch elementów postępowania kwalifikacyjnego wyznacza miejsce kandydata na liście rankingowej.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Próg kwalifikacji: 60 punktów.

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Wyniki na dyplomach zagranicznych zostaną odpowiednio dostosowane do skali ocen zaprezentowanej w zasadach rekrutacji dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku angielskim

Kandydaci zobowiązani są przedstawić honorowany przez Uniwersytet Warszawski dokument poświadczający znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2. W przypadku, gdy kandydat nie posiada dokumentu potwierdzającego znajomość języka angielskiego, komisja rekrutacyjna sprawdzi kompetencje językowe kandydata do studiowania na kierunku Interdisciplinary Studies on Social Change: Mediterranean and Other European Borderlands w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Komisja sprawdza umiejętność formułowania wypowiedzi ustnej, a także umiejętności komunikacji w języku angielskim, w tym prowadzenia dyskusji akademickiej.

Pozytywny wynik procedury kwalifikacyjnej jest równoznaczny z potwierdzeniem kompetencji kandydata do studiowania w języku angielskim na poziomie co najmniej B2.

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 19 września 2024 r., godz. 9:00, Wydział "Artes Liberales", ul. Dobra 72, sala 4

UWAGA: Wszystkie rozmowy kwalifikacyjne będą się odbywały stacjonarnie. Na prośbę kandydata, w uzasadnionych przypadkach, przewidujemy możliwość przeprowadzenia rozmowy z kandydatem w formie zdalnej na platformie Zoom.

 

Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne dla studentów spoza UE/EFTA (strony umowy o EOG) oraz Szwajcarii - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Kolegium Artes Liberales