Indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych, stacjonarne
W mocy od: 21 grudnia 2023
Zasady kwalifikacji
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim
1. O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny.
2. Kandydaci - jednocześnie z wnioskiem o przyjęcie na studia - składają list motywacyjny zawierający 1) opis dotychczasowych osiągnięć kandydata oraz 2) prezentację zainteresowań uzasadniającą podjęcie studiów w Kolegium MISH, w tym przewidywany zestaw studiowanych dyscyplin i zarys planu studiów. List motywacyjny może także zawierać koncepcję pracy dyplomowej lub koncepcję projektu badawczego. List motywacyjny powinien zawierać nie więcej niż 9000 znaków licząc ze spacjami.
3. List motywacyjny jest podstawą rozmowy kompetencyjnej. Celem rozmowy jest zweryfikowanie treści i propozycji zawartych w liście motywacyjnym oraz sprawdzenie przygotowania i predyspozycji kandydata do podjęcia studiów międzydziedzinowych. Rozmowa oceniana jest w skali od 0 do 60 punktów. Przy ocenie rozmowy bierze się pod uwagę, dobór argumentów uzasadniających zestaw studiowanych dyscyplin, spójność prezentowanego zarysu planu studiów oraz erudycyjne przygotowanie kandydata i umiejętności retoryczne.
4. Kandydaci są kwalifikowani na podstawie:
- oceny na dyplomie,
- rozmowy kompetencyjnej.
Przy obliczaniu wyniku końcowego stosuje się następujące zasady:
- ocenę na dyplomie mnoży się przez 8, co daje maksymalną liczbę 40 punktów (w przypadku oceny wyższej niż 5, kandydat otrzymuje maksymalnie również 40 punktów);
- punkty z rozmowy kompetencyjnej są przyznawane w liczbie od 0 do 60.
Wynik końcowy stanowi sumę punktów uzyskanych za ocenę na dyplomie i punktów uzyskanych w czasie rozmowy kompetencyjnej. Maksymalna liczba możliwych do uzyskania punktów: 100.
Minimalna liczba punktów potrzebnych do zaliczenia rozmowy kompetencyjnej wynosi 20. Kandydat, który nie podejdzie do rozmowy kompetencyjnej lub otrzyma za nią 0 punktów otrzymuje 0 punktów z całości postępowania rekrutacyjnego.
Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym
Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.
Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
W trakcie rozmowy kompetencyjnej, prowadzonej wyłącznie w języku polskim, kandydaci z dyplomem uzyskanym za granicą, którzy nie posiadają honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego, będą mieli możliwość potwierdzenia przed komisją egzaminacyjną swoich kompetencji do studiowania w języku polskim.
W przypadku stwierdzenia braku wystarczającej do podjęcia studiów znajomości języka polskiego kandydat nie zostanie zakwalifikowany na studia.
Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<
Terminy
Rozmowa kompetencyjna: 20 września 2024 r.
Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów:
- I termin: 25-26 września 2024 r.
- II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 27, 30 września 2024 r.
Opłaty
Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Znajdź nas na mapie: Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych