• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Organizowanie rynku pracy, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-ORP
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych
Kierunek studiów Organizowanie rynku pracy
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 15
Limit miejsc 30
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej rekrutacja.wnpism@uw.edu.pl
tel. (22) 55-22-986
Adres WWW https://wnpism.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 22.07.2024 23:59)

Organizowanie rynku pracy to nowoczesne studia o profilu praktycznym i skierowane do osób zainteresowanych problematyką funkcjonowania rynku pracy i zarządzaniem rynkiem pracy.

Zmieniający się rynek pracy oznacza zapotrzebowanie na dobrze i wszechstronnie przygotowanych absolwentów studiów wyższych – kompetentnych, innowacyjnych, nadążających za tempem zachodzących zmian . Dla efektywnego działania na rynku pracy oraz wykorzystania środków Unii Europejskiej konieczni są fachowcy, którzy będą w stanie tworzyć projekty przedsięwzięć i skutecznie wprowadzać je w życie. Potrzebna jest kadra osób znających mechanizmy ekonomii i polityki rynku pracy oraz posiadających umiejętności niezbędne do efektywnego wykorzystania zasobów ludzkich.

Przygotowanie studenta do podejmowania aktywności zawodowej opiera się nie tylko na wiedzy przekazanej w trakcie zajęć uniwersyteckich, ale również na praktycznej wiedzy, umiejętnościach i kompetencjach zdobytych w trakcie zajęć warsztatowych.

Kierunek ma charakter interdyscyplinarny, gdyż do skutecznego zarządzania rynkiem pracy konieczne jest uwzględnienie wielu elementów i perspektyw. Studia obejmują przedmioty ekonomiczne, socjologiczne i prawne. Studenci poszerzając wiedzę zdobytą podczas studiów licencjackich, po ukończeniu tego kierunku mogą wybrać m.in.: kontynuację kariery naukowej na studiach doktoranckich lub rozpoczęcie pracy jako ekspert w tematyce związanej z szeroko pojętym rynkiem pracy.

Kluczem do sukcesu jest dzisiaj praktyka i gruntowna wiedza na temat funkcjonowania rynku pracy. Studia organizowanie rynku pracy koncentrują się na praktycznych zagadnieniach zatrudnienia i życia zawodowego dając wiedzę oraz umiejętności konieczne do poszukiwania optymalnych rozwiązań.

Program studiów

Studia II Stopnia Organizowanie rynku pracy zostały stworzone z myślą o pogłębieniu i poszerzeniu wiedzy słuchaczy na temat rynku pracy, problemów zatrudnienia i zarządzania relacjami pracowniczymi. Obok specjalistycznej wiedzy z zakresu współczesnych trendów funkcjonowania rynku pracy w perspektywie krajowej, europejskiej i globalnej, aktualnych problemów zatrudnienia, migracji i prawnych aspektów zarządzania ludźmi w organizacji, studenci poznają współczesne wyzwania rynku pracy związane z procesami robotyzacji i automatyzacji oraz sztucznej inteligencji. Nabywać też będą nowe umiejętności w zakresie reagowania na zagrożenia jak dyskryminacja, mobbing, czy wreszcie nabywać będą unikalne na rynku edukacyjnym umiejętności związane z zarządzaniem relacjami zbiorowymi, negocjacjami ze związkami zawodowymi, wreszcie zasadami tworzenia zakładowych źródeł prawa pracy.

Dla naszych słuchaczy przygotowaliśmy specjalną ofertę poszerzenia wiedzy na temat wykorzystania kompetencji cyfrowych w zarządzaniu zasobami ludzkimi w organizacji oraz ofertę doskonalenia specjalistycznych kompetencji w zakresie języków obcych, a także umiejętności prowadzenia badań i analiz w zakresie HR w oparciu o metodologię badań społecznych i analizy statystycznej.

Zupełną nowością jest włączenie w program studiów takich zagadnień jak polityka wynagrodzeń i nowe trendy w wynagradzaniu i motywowaniu, kształtowanie kultury organizacyjnej i wizerunku przedsiębiorstwa, wreszcie zasad społecznej odpowiedzialności biznesu i ESG.

Nasi studenci będą mieli możliwość skorzystania z oferty praktyk i staży w oparciu o bogatą bazę Rady Interesariuszy WNPiSM, przewidujemy też możliwość pisania praktycznych prac magisterskich w oparciu o współpracę z firmami i instytucjami zainteresowanych zatrudnieniem naszych absolwentów. Optymalnie skonstruowany program studiów umożliwiał będzie studentom łączenie studiów z pracą zawodową, zwłaszcza na ostatnim roku studiów, tak aby przejście od studiowania do zatrudnienia odbywało się w sposób płynny.

Sylwetka absolwenta

Te studia kształcą unikalnych specjalnych posiadających interdyscyplinarną i bardzo praktyczną wiedzę poszukiwaną przez działy HR przede wszystkim w sektorze prywatnym, ale i w instytucjach publicznych. Studia charakteryzują się holistycznym, ale i bardzo specjalistycznym podejściem do kształcenia, realizowanym zarówno przez najwyższej klasy naukowców i specjalistów, ale także praktyków, przekazujących słuchaczom najbardziej aktualną i poszukiwaną wiedzę z zakresu organizowania rynku pracy i procesu kadrowego w organizacjach.

O Wydziale

Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW jest jedną z największych tego typu jednostek dydaktyczno-badawczych w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest równieżnajwiększym ośrodkiem politologicznymw Polsce.

Studiuje u nas ponad 3 000 studentów a nasze kierunki od wielu lat zajmują pierwsze miejsce w rankingu Perspektyw , co czyni je najlepszymi w Polsce!

Strona wydziału: wnpism.uw.edu.pl

Facebook: facebook.com/wnpism


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Próg kwalifikacji: 40 pkt.

O przyjęcie na pierwszy rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub dyplom równoważny.

Kandydaci będą kwalifikowani na podstawie rozmowy kwalifikacyjnej przeprowadzonej w oparciu o zagadnienia z listy lektur, która zostanie podana do wiadomości kandydatów na stronie IRK.

Kryteria oceny rozmowy kwalifikacyjnej:

  1. Wiedza o problemach współczesnego rynku pracy w perspektywie marko oraz mikro (przedsiębiorstwa) oraz o podstawach interwencji państwa w rynek pracy – 0-25 pkt;
  2. Rozumienie czynników wpływających na kształtowanie się zbiorowych stosunków pracy, a także współczesnych wyzwań dotyczących w szczególności pozyskiwania pracowników oraz zarządzania kompetencjami– 0-25 pkt;
  3. Posługiwanie się podstawowymi kategoriami pojęciowymi z zakresu metodologii badań społecznych – 0-20 pkt.

Maksymalnie kandydat może uzyskać 70 punktów.

Literatura do rozmowy kwalifikacyjnej:

Dyskusja w oparciu o dwa poniższe teksty (kandydat zapoznaje się z oboma tekstami)

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim

Kandydaci z dyplomami zagranicznymi, którzy nie posiadają honorowanego przez UW dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie B2, muszą uzyskać potwierdzenie znajomości języka w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Pozytywny wynik postępowania kwalifikacyjnego stanowi potwierdzenie posiadania kwalifikacji do studiowania w języku polskim.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 29-30 lipca 2024 r.

Ogłoszenie wyników: 1 sierpnia 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 2, 5-6 sierpnia 2024 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 7-8 sierpnia 2024 r.
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 12-13 sierpnia 2024 r.
  • kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych