Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Applied Multilingual and Multicultural Studies, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-PRK-AMMS
Jednostka organizacyjna Wydział Lingwistyki Stosowanej
Kierunek studiów Applied Multilingual and Multicultural Studies
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe angielski
Minimalna liczba studentów 12
Limit miejsc 24
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej ikomendacka@uw.edu.pl
Adres WWW http://wls.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 17.09.2024 23:59)

Celem studiów Applied Multilingual and Multicultural Studies (AM&MS) jest przygotowanie absolwentów do pracy w środowisku wielojęzycznym i wielokulturowym, w którym niezbędna jest biegła znajomość kilku języków obcych. Podstawę koncepcji kształcenia stanowi połączenie aktualnej wiedzy akademickiej i efektów postępu w dyscyplinach naukowych. Program studiów Applied Multilingual and Multicultural Studies zawiera moduły dające absolwentom wiedzę, kompetencje i umiejętności z zakresu szeroko pojętych zagadnień wielojęzyczności i wielokulturowości. Istotnym aspektem kierunku jest jego charakter badawczy i interdyscyplinarny. Program studiów obejmuje szereg zagadnień w ujęciu socjolingwistycznym, psycholingwistycznym i kulturoznawczym. Ujęte zostały przedmioty przygotowujące absolwentów do prowadzenia dalszych badań i ubiegania się o przyjęcie na studia doktoranckie, aplikowania o granty i pozyskiwanie funduszy, udziału w konferencjach badawczych oraz pisania artykułów naukowych i projektów badawczych.

Nasz program umożliwia studentom modelowanie własnej ścieżki kształcenia. Oferujemy zajęcia do wyboru, dzięki którym student ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań oraz skupiania się na pogłębionym studiowaniu wybranego zakresu badawczego. Ponadto, aby bardziej zindywidualizować ścieżkę kształcenia oferujemy dofinansowanie i stypendia na wizyty studyjne w najlepszych ośrodkach Europy prowadzących badania w zakresie wielojęzyczności i wielokulturowości, takich jak: University College London, Uniwersytet w Oslo, Uniwersytet Kraju Basków, gdzie przez okres tygodnia studenci kształcą się pod okiem najlepszych naukowców.

Dużym atutem studiów na kierunku Applied Multilingual and Multicultural Studies jest mobilność polegająca na realizacji zagranicznych studiów częściowych w ramach programu Erasmus+ lub programu Eurocampus. Wyjazdy stypendialne studentów kierunku AM&MS są integralnym elementem studiów, dzięki czemu kierunek wyróżnia się wysokim stopniem umiędzynarodowienia.

Studia odwołują się do tradycji szkoły lingwistyki stosowanej istniejącej na Uniwersytecie Warszawskim od ponad 50 lat. Ponadto część zajęć prowadzić będą wybitni specjaliści z innych polskich uczelni oraz zagranicznych ośrodków badawczych.

Absolwenci tego kierunku będą mogli pracować jako konsultanci ds. polityki językowej (np. w agencjach regionalnych, w ministerstwie, dla rządu, w strukturach UE), czy doradcy krajowych i międzynarodowych organizacji rządowych i pozarządowych. Mogą także zostać ekspertami w zakresie wielojęzyczności i wielokulturowości w edukacji, w firmach, centrach dla emigrantów.

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

  1. Warunkiem wzięcia udziału w postępowaniu rekrutacyjnym na studia jest przedstawienie przez kandydata dyplomu ukończenia studiów wyższych na kierunku: filologia angielska lub lingwistyka stosowana, studia filologiczno-kulturoznawcze, nauczanie języków obcych (język angielski jako język B lub C).
  2. Jeżeli kandydat nie posiada dyplomu z żadnego z wymienionych w pkt. 1. kierunków studiów, składa dyplom dowolnego kierunku studiów z tytułem licencjata, inżyniera lub magistra oraz odpowiedni certyfikat językowy potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym wg ESOKJ: University of Cambridge ESOL Examinations (B2 First, C1 Advanced, C2 Proficiency), lub Educational Testing Service (TOEFL), lub British Council (IELTS).

Sposób przeliczania punktów:

Kandydat może zdobyć maksymalnie 100 pkt.

1. sposób przeliczania ocen z dyplomu dla kandydatów posiadających dyplom ukończenia stacjonarnych lub niestacjonarnych studiów I stopnia na kierunku: filologia angielska lub lingwistyka stosowana, studia filologiczno-kulturoznawcze, nauczanie języków obcych (język angielski jako język B):

  • bardzo dobra (5) –100 pkt.
  • dobra plus (4+) – 92,5 pkt.
  • dobra (4) – 85 pkt.
  • dostateczna plus (3+) – 72,5 pkt.
  • dostateczna (3) – 60 pkt.

2. sposób przeliczania ocen z certyfikatu dla kandydatów posiadających dyplom ukończenia studiów innych niż wymienione w pkt. 1:

a. University of Cambridge ESOL Examinations:

  • B2 First — ocena A (80 pkt.) lub B (70 pkt.)
  • C1 Advanced — ocena A (90 pkt.) lub B (80 pkt.) lub C (70 pkt.)
  • C2 Proficiency — ocena A (100 pkt.) lub B (90 pkt.) lub C (80 pkt.)

b. Educational Testing Service (TOEFL):

  • B2 — 60 pkt.
  • C1 — 80 pkt.
  • C2 — 100 pkt.

c. British Council (IELTS)

  • B2 — 60 pkt.
  • C1 — 80 pkt.
  • C2 — 100 pkt.

Jeżeli więcej niż jeden kandydat uzyska najmniejszą liczbę punktów kwalifikujących do przyjęcia na studia, a przyjęcie wszystkich tych kandydatów spowodowałoby przekroczenie limitu miejsc, ocena z dyplomu zostanie przeliczona z zastosowaniem współczynnika 1,2.

Nieprzedstawienie (niewczytanie na konto rejestracyjne kandydata w systemie IRK) dyplomu ukończenia studiów wyższych lub certyfikatu językowego w terminie rejestracji na kierunek studiów powoduje przyznanie 0 (zera) punktów z całości postępowania kwalifikacyjnego i dyskwalifikację kandydata.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku angielskim

Sprawdzenie kompetencji kandydatów odbywa się poprzez weryfikację złożonych dokumentów.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 25-26 września 2024 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 27, 30 września 2024 r.

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia


Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Wydział Lingwistyki Stosowanej