Projektowanie rozwoju regionalnego i lokalnego, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 13 grudnia 2023

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

O przyjęcie na pierwszy rok studiów II stopnia (magisterskich) mogą się ubiegać osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny na dowolnym kierunku. Kandydaci zobowiązani są udokumentować znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.

Podstawą przyjęcia na studia jest ocena eseju o objętości od 2000 do 4000 znaków ze spacjami (liczone bez bibliografii). Esej powinien prezentować wstępną propozycję tematu pracy magisterskiej lub problem, którym kandydat/ka jest szczególnie zainteresowany/a i którym chciałby/aby zająć się w swoim projekcie magisterskim.

Temat eseju powinien wpisywać się w profil badawczy Euroreg (rozwój regionalny i lokalny, studia miejskie). Esej może być napisany w języku polskim lub angielskim. Esej powinien zawierać następujące informacje: cel projektu magisterskiego, uzasadnienie wyboru tematu, proponowane metody badawcze (element nieobowiązkowy, ale zalecany).

Przedstawiony w eseju pomysł na pracę magisterską ma charakter wstępny – po przyjęciu na studia student/ka będzie miał/a możliwość jego modyfikacji lub zmiany. Możliwe, choć nieobowiązkowe, jest także wskazanie propozycji opiekuna naukowego pracy magisterskiej (spośród pracowników Euroreg posiadających co najmniej stopień doktora).

Esej oceniany będzie wg następujących kryteriów:

Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania to 100 punktów. Na podstawie wyników oceny sporządzana jest lista rankingowa. O przyjęciu na studia decyduje kolejność na liście rankingowej.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym są takie same, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.

 

Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim.

Kandydaci z dyplomem zagranicznym przystępują dodatkowo do rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie (na poziomie co najmniej B2). Z rozmowy zwolnione są osoby posiadające dokument poświadczający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2.

Przedmiotem rozmowy będzie tekst związany z rozwojem regionalnym i lokalnym, który kandydaci otrzymają na początku egzaminu.
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania to 10 punktów.
Próg punktowy niezbędny do potwierdzenia kompetencji językowych to 5 punktów.
Kryteria oceny to: umiejętność czytania ze zrozumieniem (maks. 3 pkt), umiejętność streszczania tekstu i przedstawienia jego najważniejszych założeń (maks. 3 pkt), umiejętność formułowania spójnych, logicznych i poprawnych pod względem językowym odpowiedzi na zadane przez komisję pytania (maks. 4 pkt).

Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

Punkty z rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego nie wliczają się do końcowej punktacji kandydata.

Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 16 lipca 2024 r., godz. 12:00 (rozmowa zostanie przeprowadzona zdalnie na platformie Zoom)

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy 

Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych