Sztuki społeczne, stacjonarne, drugiego stopnia


W mocy od: 20 grudnia 2023

Zasady kwalifikacji

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

O przyjęcie na studia drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równorzędny na dowolnym kierunku studiów.

Postępowanie rekrutacyjne na studia na kierunku sztuki społeczne jest dwuetapowe i składa się z rankingu średniej ocen z toku studiów wyższych oraz rozmowy kwalifikacyjnej, do której punktem wyjścia jest list motywacyjny kandydata.

Wymagana jest znajomość języka angielskiego na poziomie B2 ESOKJ, poświadczona dokumentem honorowanym przez Uniwersytet Warszawski albo weryfikowana podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

Maksymalny wynik możliwy do uzyskania w postępowaniu kwalifikacyjnym wynosi 200 pkt.

I etap postępowania kwalifikacyjnego – ustalenie listy rankingowej na podstawie średniej ocen z toku studiów

W pierwszym etapie postępowania kwalifikacyjnego brana jest pod uwagę średnia z toku studiów przeliczona na punkty. Średnia ocen 5.0 i wyższe oceny liczone są jako 100 pkt.

Punkty przelicza się według wzoru: średnia ocen x 100; a następnie wynik dzielony przez 5 (np. dla średniej 4,59: 4,59 x 100 : 5 = 91,8). W razie konieczności wynik zostaje zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku).

Do drugiego etapu postępowania kwalifikacyjnego dopuszczonych zostanie 100 osób z najwyższym wynikiem.

Maksymalna liczba punktów do uzyskania w pierwszym etapie wynosi 100.

II etap postępowania kwalifikacyjnego – rozmowa kwalifikacyjna

W drugim etapie postępowania kwalifikacyjnego odbędzie się rozmowa z komisją egzaminacyjną, do której punktem wyjścia jest przesłany list motywacyjny przedstawiający dotychczasowe wykształcenie oraz doświadczenie kandydata obejmujące działalność artystyczną, kulturalną lub społeczną (objętość 3-5 stron: do 9 tys. znaków).

List należy obowiązkowo załączyć w systemie IRK do końca trwania rejestracji, tj. do 14.09.2024 r.

W ocenie rozmowy brane są pod uwagę:

Oceniana jest przede wszystkim zdolność do refleksji na temat podejmowanych działań w kulturze (ich celowości, skuteczności, warunków prowadzenia), a także umiejętność formułowania problemów badawczych, wiedza merytoryczna i znajomość literatury przedmiotu oraz umiejętność budowy wypowiedzi ustnej.

Ocena niedostateczna z rozmowy kwalifikacyjnej (20 pkt. i mniej) dyskwalifikuje kandydata na studia.
Maksymalna liczba punktów z rozmowy kwalifikacyjnej wynosi 100.

Wynik postępowania kwalifikacyjnego

Wynik postępowania kwalifikacyjnego stanowi suma wyników z pierwszego i drugiego etapu postępowania. O zakwalifikowaniu na studia decyduje miejsce na liście rankingowej, utworzonej na podstawie ostatecznych wyników.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce. Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim

Kandydaci z dyplomem zagranicznym, którzy nie legitymują się honorowanym przez Uniwersytet Warszawski dokumentem poświadczającym znajomość języka polskiego co najmniej na poziomie B2, muszą potwierdzić znajomość języka polskiego na wymaganym poziomie podczas rozmowy kwalifikacyjnej obowiązującej na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego.

Pozytywny wynik procedury kwalifikacyjnej jest równoznaczny z potwierdzeniem kompetencji kandydata do studiowaniu w języku polskim na ww. kierunku.

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Rozmowa kwalifikacyjna: 19 września 2024 r., od godz. 9:00, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Instytut Kultury Polskiej, sala 8 oraz sala 9

Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Instytut Kultury Polskiej