• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia II stopnia - rekrutacja na semestr letni 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno - Przyrodniczych, stacjonarne, drugiego stopnia

Szczegóły
Kod S2-MSMP-L
Jednostka organizacyjna Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych
Kierunek studiów Indywidualne studia międzydziedzinowe prowadzone przez Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno - Przyrodniczych
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 8
Czas trwania 1,5 roku lub 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej Gmach Centrum Nowych Technologii,
ul. Stefana Banacha 2C,
02-097 Warszawa
Adres WWW http://www.mismap.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (08.01.2025 00:00 – 24.01.2025 23:59)

Rekrutacja na semestr letni.

Przyjęcie na studia będzie możliwe pod warunkiem uruchomienia kierunku przez właściwy wydział.

Limity miejsc na poszczególne kierunki:

  • chemia stosowana – 2;
  • chemia medyczna – 2;
  • chemia (Chemistry) – 2;
  • geologia stosowana – 1;
  • Physics (Studies in English) - 1.

Czas trwania: 1,5 roku (chemia stosowana, chemia medyczna) lub 2 lata (chemia (Chemisty), geologia stosowana, Physics (Studies in English)).

Rekrutacja w ramach MISMaP prowadzona jest tylko na kierunki Chemia stosowana, Chemia medyczna, Chemia (Chemistry), Geologia stosowana oraz Physics (Studies in English).

Kolegium MISMaP kształci studentów interdyscyplinarnych w obszarach nauk ścisłych, przyrodniczych i społecznych. Studenci Kolegium odznaczają się wiedzą, umiejętnościami i kompetencjami ukształtowanymi w wyniku studiów międzyobszarowych o zakresie ogólnym i szczegółowym:

  • zakres ogólny obejmuje szeroko pojęte nauki matematyczno-przyrodnicze i społeczne, osiągany jest przez zdobywanie wiedzy i umiejętności na różnych wydziałach Uniwersytetu i poświadczony jest w suplemencie do dyplomu,
  • zakres szczegółowy zagwarantowany jest przez wypełnienie wymagań uniwersyteckich w obrębie kierunku podstawowego, tj. dyscypliny kierunkowej przyporządkowanej do właściwego obszaru i kierunku studiów. Zakres szczegółowy poświadczony jest dyplomem ukończenia studiów na kierunku, na którym student zrealizował minimum programowe, przygotował pracę dyplomową i złożył egzamin dyplomowy, czyli osiągnął zdefiniowane dla programu efekty kształcenia, zwane efektami kierunkowymi.

Studia w Kolegium MISMaP kształtują postawę samodzielności i odpowiedzialności, co wynika z ich trybu indywidualnego: student, wspólnie ze swoim opiekunem (tutorem) ustala swoje cele edukacyjne i je realizuje pod opieką tutora. Dzięki temu student Kolegium MISMaP jest lepiej niż studenci standardowi przygotowany do funkcjonowania na rynku pracy i uczestnictwa w życiu społecznym.

Absolwent Kolegium posiada interdyscyplinarną wiedzę z zakresu nauk przyrodniczo-matematycznych. Stosownie do wybranych kierunków kształcenia powinien rozumieć i umieć analizować zjawiska zachodzące w przyrodzie, umieć prowadzić rozumowanie matematyczne, być przygotowanym do posługiwania się zaawansowanymi narzędziami informatycznymi przy rozwiązywaniu teoretycznych i praktycznych problemów. Odznacza się postawą otwartości i szacunku wobec różnych dyscyplin nauki, a także umiejętnością świadomego i wiarygodnie uargumentowanego dokonywania ocen.

Absolwent studiów II stopnia jest przygotowany do podjęcia studiów III stopnia (studiów doktoranckich). Odznacza się umiejętnością samodzielnego stawiania problemów badawczych, trafnego doboru i zastosowania interdyscyplinarnej metodologii w ich rozwiązywaniu, odpowiedniego planowania indywidualnego rozwoju naukowego oraz tworzenia projektów badawczych. Absolwent ma postawę gotowości do pogłębiania dotychczasowej wiedzy oraz doskonalenia wiedzy w ramach kształcenia ustawicznego. Posiada kompetencje stanowiące o wysokim potencjale zatrudnialności: otwartość, odpowiedzialność, samodyscyplinę, umiejętność tworzenia i realizowania projektów, gotowość samodoskonalenia i współpracy.

Więcej informacji na stronie Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

Kandydaci ustalają kierunek podstawowy i muszą spełnić wymagania stawiane na tym kierunku.

O przyjęcie na I rok studiów drugiego stopnia mogą ubiegać się osoby, które uzyskały dyplom licencjata, magistra, inżyniera lub równoważny dowolnego kierunku studiów.

1. Wymagania rekrutacyjne na kierunek podstawowy

Kandydaci muszą spełniać wymagania rekrutacyjne określone dla wybranego kierunku studiów, z wyjątkiem kierunków astronomia, fizyka i Physics (Studies in English).

2. Wymagania rekrutacyjne dodatkowe:

Kandydaci muszą wylegitymować się 36 ECTS z kierunków innych niż podstawowy (prowadzonych przez K MISMaP).

  1. Kandydaci w celu potwierdzenia uzyskania 36 ECTS z kierunków innych niż podstawowy mają obowiązek wczytania na osobiste konto rejestracyjne w systemie IRK karty przebiegu studiów w terminie rejestracji na ww. kierunek studiów.

  2. Kandydaci, którzy nie mogą się wylegitymować 36 ECTS z kierunków innych niż podstawowy (prowadzonych przez UW w ramach K MISMaP) zdają egzamin wstępny na dowolnie wybranym kierunku spośród wymienionych na poziomie kształcenia oprócz podstawowego. Jeśli kandydat w trakcie postępowania kwalifikacyjnego na kierunku dodatkowym uzyska ocenę negatywną, to jest skreślony z listy kandydatów.

Sposób obliczania punktów: listę rankingową ustala się według wzoru:

W=P+D

gdzie:
P – liczba punktów za rekrutację na kierunku podstawowym
D – liczba punktów za rekrutację na kierunku dodatkowym

W przypadku kierunków astronomia, fizyka i Physics (Studies in English) za wynik postępowania rekrutacyjnego przyjmuje się średnią ocen ze studiów pierwszego stopnia S i podane niżej zasady stosuje się odpowiednio.
W przypadku gdy kwalifikacja na kierunku podstawowym odbywała się na podstawie średniej ocen „S” ze studiów I stopnia (w tym inżynierskich) oraz studiów jednolitych magisterskich to P = S.
Jeżeli kwalifikacja na kierunku podstawowym odbywała się na podstawie egzaminu i E jest oceną z tego egzaminu w skali od 3 do 5 to P = 0.8×E.
Jeżeli wynik egzaminu „E” jest podany w postaci liczby punktów to P = (4×E)/M, gdzie M jest maksymalna liczbą punktów do zdobycia.
W przypadku kandydatów będących absolwentami K MISMaP D = 1.
W pozostałych przypadkach D = 0.2×e, gdzie e jest oceną (w skali od 3 do 5) z postępowania kwalifikacyjnego na kierunku dodatkowym.
Jeśli wynik egzaminu „E” jest podany w postaci liczby punktów to P = E/M, gdzie M jest maksymalna liczbą punktów do zdobycia.

Po ogłoszeniu list osób zakwalifikowanych do przyjęcia przez K MISMaP kandydat składa wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie w sekretariacie K MISMaP.

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Zasady kwalifikacji są takie same, jak w przypadku kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce, dotyczy to również kwestii sprawdzenia znajomości języka, w jakim prowadzone są studia na danym kierunku.

 

Sprawdzenie kompetencji językowych kandydatów

W przypadku studiów w języku polskim

Zdanie egzaminu wstępnego w języku polskim potwierdza jednocześnie kompetencje kandydatów do studiowania w tym języku (w przypadku osób nieposiadających honorowanych przez UW dokumentów poświadczających znajomość języka polskiego).

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata) na kierunek geologia stosowana: 5 lutego 2025 r.

W przypadku studiów w języku angielskim

Kandydaci na studia w języku angielskim zobowiązani są do znajomości języka angielskiego na poziomie B2. Stosowne dokumenty potwierdzające znajomość języka angielskiego na poziomie B2 lub wyższym powinny być załączone w postaci skanów na osobistym koncie rejestracyjnym kandydata w systemie IRK.

Wymagania dotyczące znajomości języka angielskiego. >> Otwórz stronę! <<

Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka angielskiego (jeśli dotyczy kandydata) na kierunek Physics (Studies in English): 19 lutego 2025 r.

 

Terminy

Egzamin: 30 stycznia 2025 r. (kierunek chemia (Chemistry))
30 stycznia 2025 r. (kierunek chemia
stosowana)
30-31 stycznia 2025 r. (kierunek chemia medyczna)

Ogłoszenie wyników: 21 lutego 2025 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 24-25 lutego 2025 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 26-27 lutego 2025 r.
  • kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Kolegium Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych