Kod | SP-PRK-AI |
---|---|
Jednostka organizacyjna | Międzynarodowe Centrum Zarządzania |
Forma studiów | Niestacjonarne |
Poziom kształcenia | Podyplomowe |
Języki wykładowe | angielski |
Minimalna liczba studentów | 24 |
Limit miejsc | 70 |
Czas trwania | 2 semestry |
Adres komisji rekrutacyjnej | Międzynarodowe Centrum Zarządzania Wydział Zarządzania Uniwersytet Warszawski ul. Szturmowa 1/3 02-678 Warszawa tel. +48 22 5534104 |
Godziny otwarcia sekretariatu | From Monday to Friday 9 a.m. - 3 p.m. |
Adres WWW | https://www.mcz.edu.pl/Content/uploaded/files/AI4E/AI4E_Oct_2024.pdf |
Wymagany dokument | |
Zadaj pytanie |
Sztuczna inteligencja (AI) to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin. Sztuczna inteligencja wprowadza globalne zmiany w biznesie, zarządzaniu i społeczeństwie.
Studia podyplomowe "Artificial Intelligence for Executives" to idealny program dla liderów i menedżerów, którzy chcą poznać praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji i opracować strategie zdobywania przewagi konkurencyjnej. Studia te pomogą ich uczestnikom rozwinąć podstawowe umiejętności niezbędne do poruszania się po świecie sztucznej inteligencji i korzystania z tego skutecznego narzędzia.
Ten program nauczy Państwa wszystkiego, co muszą Państwo wiedzieć o generatywnej sztucznej inteligencji, od jej potencjału do przekształcania przyszłości biznesu, z uwzględnieniem obecnych i przyszłych zagrożeń i czynników sprzyjających.
Program AI for Executives na Uniwersytecie Warszawskim jest prowadzony przez liderów branży, którzy dziś tworzą narzędzia i wykorzystują sztuczną inteligencję.
Kandydaci
O przyjęcie na studia podyplomowe "Artificial Intelligence for Executives" mogą ubiegać się osoby, które ukończyły co najmniej studia pierwszego stopnia, posiadają co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym minimum trzyletni staż na stanowisku kierowniczym.
Dodatkowo, ze względu na fakt, że kurs prowadzony jest w języku angielskim, od kandydata wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co sprawdzane jest za pomocą testu znajomości języka angielskiego.
Wykładowcy
Kadrą prowadzącą zajęcia na studiach podyplomowych "Artificial Intelligence for Executives" są eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, kadra kierownicza firm zajmujących się technologią AI oraz praktycy, którzy wdrożyli sztuczną inteligencję w swojej codziennej działalności. O wysoki poziom przekazywanej wiedzy zadbają nasi światowej sławy eksperci w dziedzinie sztucznej inteligencji. Połączenie technologicznego know-how i innowacyjności biznesowej jest gwarancją sukcesu dla naszych absolwentów:
- dr Jacek Cyranka – jest utalentowanym badaczem specjalizującym się w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ze szczególnym uwzględnieniem modeli ciągłych do prognozowania i optymalnego sterowania zadaniami.
- Jan Czarnocki – doktorant i stypendysta Centrum Prawa IT i IP KU Leuven w Belgii, prawnik, badacz specjalizujący się w ochronie IT, sztucznej inteligencji i danych wrażliwych.
- prof. dr hab. Andrzej Dragan, uzyskał stopień doktora i habilitację w dziedzinie nauk fizycznych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W swoich badaniach prof. Dragan zajmuje się m.in.: ogólną teorią względności, relatywistyczną kwantową teorią informacji i kwantową teorią pola w zakrzywionej czasoprzestrzeni.
- Agnieszka Dziewulska – doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dwudziestu lat zajmuje kierownicze stanowiska HR w międzynarodowych korporacjach m.in. KPMG (CEE), General Electric (GE), Hewlett Packard, IBM.
- dr Kacper Gradoń – jest adiunktem w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
- dr Colin W.P. Lewis – jest specjalistą w dziedzinie sztucznej inteligencji i data science. Zajmuje stanowiska kierownicze w znanych na całym świecie firmach zajmujących się analizą danych. Autor wielu artykułów naukowych z zakresu sztucznej inteligencji oraz artykułów publikowanych w Harvard Business Review.
- dr Andy McMahon – ekspert w dziedzinie analityki danych i uczenia maszynowego, dyrektor operacji uczenia maszynowego w NatWest – 15. największym banku w Europie zatrudniającym 61 000 pracowników.
- dr Edyta Snakowska – Estorninho – Radca prawny, Dyrektor Działu Prawnego i Zgodności w KPMG Polska, gdzie odpowiada za kwestie prawne i dostosowanie wewnętrznych procedur firmy i sposobu jej funkcjonowania do obowiązujących prawnie norm.
- prof. dr hab. Joanna Tyrowicz, – profesor na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Bada wpływ technologii na rynek pracy.
- prof. dr hab. Grażyna Wieczorkowska – Wierzbińska – Kierownik Katedry Psychologii i Socjologii Zarządzania na Wydziale Zarządzania UW. Zajmuje się statystyką, porównaniami międzykulturowymi, poznawczymi i temperamentalnymi podstawami motywacji oraz różnicami indywidualnymi w adaptacji do zmian.
Tryb studiów i częstotliwość zjazdów
Zaoczny, zjazdy (zasadniczo) 2 razy w miesiącu. Szczegółowy harmonogram zjazdów jest udostępniany dla każdej z grup na początku studiów.
Zaliczenia
Egzaminy, prezentacje, analiza studiów przypadków, quizy, symulacje, indywidualne lub grupowe. Studia kończą się obroną projektu doradczego.
Rekrutacja
Rekrutacja odbywa się na podstawie:
1. rejestracji Kandydata na Studia w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (dalej: IRK) oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej 85 zł;
2. postępowania kwalifikacyjnego, prowadzonego w drodze:
- kwalifikacji dokumentów złożonych przez kandydata na Studia, załączonych w systemie IRK;
- zdania testu znajomości języka angielskiego lub wykazania się posiadaniem znajomości tego języka na poziomie B2 udokumentowane certyfikatem FCE,
TOEFL, IELTS lub egzaminem państwowym; z testu zwalnia także dyplom studiów wyższych odbytych w krajach anglojęzycznych; - odbycia i zaliczenia rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim.
Do procesu rekrutacji na studia podyplomowe Artificial Intelligence for Executives (AI for Executives) może przystąpić kandydat spełniający łącznie następujące warunki:
- posiada przynajmniej dyplom licencjata, inżyniera lub magistra (lub równoważny) na dowolnym kierunku;
- . posiada minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 3 lata na stanowiskach kierowniczych. Informacje o doświadczeniu powinny być umieszczone w formularzu aplikacyjnym w przeznaczonych do tego sekcjach.
Egzaminy wstępne
Ustala się następujące kryteria egzaminu przyjęcia na studia podyplomowe Artificial Intelligence for Executives na Uniwersytecie Warszawskim:
- zdanie testu znajomości języka angielskiego (maksymalnie do zdobycia 35 punktów, próg zaliczenia wynosi 50%+1 punktów) lub wykazanie się posiadaniem znajomości tego języka na poziomie B2 udokumentowane certyfikatem FCE, TOEFL, IELTS lub egzaminu państwowego; z testu zwalnia także dyplom studiów wyższych odbytych w krajach anglojęzycznych.
- ocena rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim (maksymalnie 40 punktów, minimum 21 punktów);
Przyjęcie na studia odbywa się na podstawie sumy punktów z testu oraz rozmowy, przy spełnieniu minimalnego progu punktów z testu.
Egzamin (test oraz rozmowa kwalifikacyjna) przeprowadzony jest zdalnie przy wykorzystaniu platformy KAMPUS oraz ZOOM. Kandydaci na studia zobowiązani są do zapewnienia sobie stabilnego połączenia z Internetem w celu przeprowadzenia egzaminu. W przypadku trudności technicznych UW zapewnia pomoc dotyczącą systemów KAMPUS i ZOOM.
Na podstawie decyzji kierownika studiów podyplomowych w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu testu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.
Wymagane dokumenty
Kandydaci składają następujące dokumenty:
- podanie o przyjęcie na studia - wygenerowane z systemu IRK i podpisane,
- kwestionariusz osobowy AI for Executives - wypełniony i wygenerowany z systemu IRK,
- oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych: dyplomu magistra albo dyplomu licencjata albo dyplomu inżyniera albo dyplomu
równoważnego wydanego za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem, - dokumenty poświadczające pięcioletnie doświadczenie zawodowe i trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym (potwierdzające wypełnione w kwestionariuszu w systemie IRK doświadczenie zawodowe oraz złożone CV).
W przypadku, gdy kandydat legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą: tłumaczenie przysięgłe dyplomu na język polski, a jeżeli to wymagane: poświadczenie dyplomu ukończenia studiów wyższych w formie legalizacji lub apostille, a w przypadku gdy dyplom ukończenia studiów wyższych podlega obowiązkowi nostryfikacji – zaświadczenie o nostryfikacji dyplomu. Dodatkowych informacji udziela Dziekanat.
Dokumenty należy dostarczyć osobiście lub pocztą (decyduje data wpływu do jednostki):
Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania UW
ul. Szturmowa 1/3, budynek C, pok. C-115
02-678 Warszawa
Harmonogram rekrutacji
Rejestracja w IRK: 10 kwietnia – 22 kwietnia 2024 r.,
Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: 23 kwietnia 2024 r.,
Termin przeprowadzenia egzaminów: 27 kwietnia – 29 kwietnia 2024 r.,
Termin przekazania informacji o wynikach – decyzja o przyjęciu: 30 kwietnia 2024 r.,
Przyjmowanie dokumentów: 06 maja – 10 maja 2024 r.
Czesne
Czesne 16 000 PLN
I rata płatna do 31 maja 2024 r. w wysokości 8.000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych),
II rata płatna do 31 października 2024 r. w wysokości 8.000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych).