• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Artificial Intelligence for Executives (AI for Executives)

Szczegóły
Kod SP-PRK-AI
Jednostka organizacyjna Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe angielski
Minimalna liczba studentów 24
Limit miejsc 70
Czas trwania 2 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej Międzynarodowe Centrum Zarządzania
Wydział Zarządzania
Uniwersytet Warszawski
ul. Szturmowa 1/3
02-678 Warszawa
tel. +48 22 5534104
Godziny otwarcia sekretariatu From Monday to Friday 9 a.m. - 3 p.m.
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

(pokaż minione tury)

Sztuczna inteligencja (AI) to jedna z najszybciej rozwijających się obecnie dziedzin. Sztuczna inteligencja wprowadza globalne zmiany w biznesie, zarządzaniu i społeczeństwie.

Studia podyplomowe "Artificial Intelligence for Executives"  to idealny program dla liderów i menedżerów, którzy chcą poznać praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji i opracować strategie zdobywania przewagi konkurencyjnej. Studia te pomogą ich uczestnikom rozwinąć podstawowe umiejętności niezbędne do poruszania się po świecie sztucznej inteligencji i korzystania z tego skutecznego narzędzia.

Ten program nauczy Państwa wszystkiego, co muszą Państwo wiedzieć o generatywnej sztucznej inteligencji, od jej potencjału do przekształcania przyszłości biznesu, z uwzględnieniem obecnych i przyszłych zagrożeń i czynników sprzyjających.

Program AI for Executives na Uniwersytecie Warszawskim jest prowadzony przez liderów branży, którzy dziś tworzą narzędzia i wykorzystują sztuczną inteligencję.

 Kandydaci

O przyjęcie na studia podyplomowe "Artificial Intelligence for Executives" mogą ubiegać się osoby, które ukończyły co najmniej studia pierwszego stopnia, posiadają co najmniej pięcioletni staż pracy, w tym minimum trzyletni staż na stanowisku kierowniczym.

Dodatkowo, ze względu na fakt, że kurs prowadzony jest w języku angielskim, od kandydata wymagana jest biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie, co sprawdzane jest za pomocą testu znajomości języka angielskiego.

Wykładowcy

Kadrą prowadzącą zajęcia na studiach podyplomowych "Artificial Intelligence for Executives" są eksperci z Uniwersytetu Warszawskiego, kadra kierownicza firm zajmujących się technologią AI oraz praktycy, którzy wdrożyli sztuczną inteligencję w swojej codziennej działalności. O wysoki poziom przekazywanej wiedzy zadbają nasi światowej sławy eksperci w dziedzinie sztucznej inteligencji. Połączenie technologicznego know-how i innowacyjności biznesowej jest gwarancją sukcesu dla naszych absolwentów:

  • Dr Jacek Cyranka jest utalentowanym badaczem specjalizującym się w obszarze sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, ze szczególnym uwzględnieniem modeli ciągłych do prognozowania i optymalnego sterowania zadaniami.
  • Jan Czarnocki – doktorant i stypendysta Centrum Prawa IT i IP KU Leuven w Belgii, prawnik, badacz specjalizujący się w ochronie IT, sztucznej inteligencji i danych wrażliwych.
  • Prof. dr hab. Andrzej Dragan, uzyskał stopień doktora i habilitację w dziedzinie nauk fizycznych na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego. W swoich badaniach prof. Dragan zajmuje się m.in.: ogólną teorią względności, relatywistyczną kwantową teorią informacji i kwantową teorią pola w zakrzywionej czasoprzestrzeni.
  • Agnieszka Dziewulska – doktorantka na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Od ponad dwudziestu lat zajmuje kierownicze stanowiska HR w międzynarodowych korporacjach m.in. KPMG (CEE), General Electric (GE), Hewlett Packard, IBM.
  • Dr Kacper Gradoń – jest adiunktem w Katedrze Kryminalistyki Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
  • Dr Colin W.P. Lewis  jest specjalistą w dziedzinie sztucznej inteligencji i data science. Zajmuje stanowiska kierownicze w znanych na całym świecie firmach zajmujących się analizą danych. Autor wielu artykułów naukowych z zakresu sztucznej inteligencji oraz artykułów publikowanych w Harvard Business Review.
  • Dr Andy McMahon – ekspert w dziedzinie analityki danych i uczenia maszynowego, dyrektor operacji uczenia maszynowego w NatWest – 15. największym banku w Europie zatrudniającym 61 000 pracowników.
  • Dr Edyta Snakowska Estorninho Radca prawny, Dyrektor Działu Prawnego i Zgodności w KPMG Polska, gdzie odpowiada za kwestie prawne i dostosowanie wewnętrznych procedur firmy i sposobu jej funkcjonowania do obowiązujących prawnie norm.
  • Prof. dr hab. Joanna Tyrowicz, – profesor na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Bada wpływ technologii na rynek pracy.
  • Prof. dr hab. Grażyna Wieczorkowska  Wierzbińska – Kierownik Katedry Psychologii i Socjologii Zarządzania na Wydziale Zarządzania UW. Zajmuje się statystyką, porównaniami międzykulturowymi, poznawczymi i temperamentalnymi podstawami motywacji oraz różnicami indywidualnymi w adaptacji do zmian.

Tryb studiów i częstotliwość zjazdów

Zaoczny, zjazdy (zasadniczo) 2 razy w miesiącu. Szczegółowy harmonogram zjazdów jest udostępniany dla każdej z grup na początku studiów.

Zaliczenia

Egzaminy, prezentacje, analiza studiów przypadków, quizy, symulacje, indywidualne lub grupowe. Studia kończą się obroną projektu doradczego.


Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie:

1. rejestracji Kandydata na Studia w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (dalej: IRK) oraz wniesienia opłaty rekrutacyjnej 85 zł;

2. postępowania kwalifikacyjnego, prowadzonego w drodze:

  • kwalifikacji dokumentów złożonych przez kandydata na Studia, załączonych w systemie IRK;
  • zdania testu znajomości języka angielskiego lub wykazania się posiadaniem znajomości tego języka na poziomie B2 udokumentowane certyfikatem FCE,
    TOEFL, IELTS lub egzaminem państwowym; z testu zwalnia także dyplom studiów wyższych odbytych w krajach anglojęzycznych;
  • odbycia i zaliczenia rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim.

Do procesu rekrutacji na studia podyplomowe Artificial Intelligence for Executives (AI for Executives) może przystąpić kandydat spełniający łącznie następujące warunki:

  • posiada przynajmniej dyplom licencjata, inżyniera  lub magistra (lub równoważny) na dowolnym kierunku;
  • .     posiada minimum 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym 3 lata na stanowiskach kierowniczych. Informacje o doświadczeniu powinny być umieszczone w formularzu aplikacyjnym w przeznaczonych do tego sekcjach.

Egzaminy wstępne

Ustala się następujące kryteria egzaminu przyjęcia na studia podyplomowe Artificial Intelligence for Executives na Uniwersytecie Warszawskim:

  1. zdanie testu znajomości języka angielskiego (maksymalnie do zdobycia 35 punktów, próg zaliczenia wynosi 50%+1 punktów) lub wykazanie się posiadaniem znajomości tego języka na poziomie B2 udokumentowane certyfikatem FCE, TOEFL, IELTS lub egzaminu państwowego; z testu zwalnia także dyplom studiów wyższych odbytych w krajach anglojęzycznych.
  2. ocena rozmowy kwalifikacyjnej w języku angielskim (maksymalnie 40 punktów, minimum 21 punktów);

Przyjęcie na studia odbywa się na podstawie sumy punktów z testu oraz rozmowy, przy spełnieniu minimalnego progu punktów z testu.

Egzamin (test oraz rozmowa kwalifikacyjna) przeprowadzony jest zdalnie przy wykorzystaniu platformy KAMPUS oraz ZOOM. Kandydaci na studia zobowiązani są do zapewnienia sobie stabilnego połączenia z Internetem w celu przeprowadzenia egzaminu. W przypadku trudności technicznych UW zapewnia pomoc dotyczącą systemów KAMPUS i ZOOM.

Na podstawie decyzji kierownika studiów podyplomowych w uzasadnionych przypadkach możliwe jest ustalenie indywidualnego terminu testu pisemnego i rozmowy kwalifikacyjnej.

Wymagane dokumenty

Kandydaci składają następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia - wygenerowane z systemu IRK i podpisane,
  • kwestionariusz osobowy AI for Executives - wypełniony i wygenerowany z systemu IRK,
  • oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych: dyplomu magistra albo dyplomu licencjata albo dyplomu inżyniera albo dyplomu
    równoważnego wydanego za granicą, celem sporządzenia kopii i poświadczenia jej zgodności z oryginałem lub uwierzytelnionym odpisem,
  • dokumenty poświadczające pięcioletnie doświadczenie zawodowe i trzyletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym (potwierdzające wypełnione w kwestionariuszu w systemie IRK doświadczenie zawodowe oraz złożone CV).

W przypadku, gdy kandydat legitymuje się dyplomem ukończenia studiów wyższych uzyskanym za granicą: tłumaczenie przysięgłe dyplomu na język polski, a jeżeli to wymagane: poświadczenie dyplomu ukończenia studiów wyższych w formie legalizacji lub apostille, a w przypadku gdy dyplom ukończenia studiów wyższych podlega obowiązkowi nostryfikacji – zaświadczenie o nostryfikacji dyplomu. Dodatkowych informacji udziela Dziekanat.

Dokumenty należy dostarczyć osobiście lub pocztą (decyduje data wpływu do jednostki):

Międzynarodowe Centrum Zarządzania

Wydział Zarządzania UW

ul. Szturmowa 1/3, budynek C, pok. C-115

02-678 Warszawa

Harmonogram rekrutacji

Rejestracja w IRK: 10 kwietnia – 22 kwietnia 2024 r.,

Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: 23 kwietnia 2024 r.,

Termin przeprowadzenia egzaminów: 27 kwietnia – 29 kwietnia 2024 r.,

Termin przekazania informacji o wynikach – decyzja o przyjęciu: 30 kwietnia 2024 r.,

Przyjmowanie dokumentów: 06 maja – 10 maja 2024 r.

Czesne

Czesne 16 000 PLN

  I rata płatna do 31 maja 2024 r. w wysokości 8.000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych),

 II rata płatna do 31 października 2024 r. w wysokości 8.000 PLN (słownie: osiem tysięcy złotych).