Szkoła Mistrzów Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego
W mocy od: 11 października 2024
Zasady kwalifikacji
Kandydat na studia podyplomowe musi:
- posiadać dyplom na poziomie min. 6 PRK,
- posiadać doświadczenie w pracy w szkole min. 3 lata w ciągu ostatnich 10 lat,
- zarejestrować się w IRK w terminie zgodnym z harmonogamem,
- dokonać opłaty rekrutacyjnej 85 zł zgodnie z harmonogramem,
- wgrać do systemu wymagane dokumenty.
W procesie rekrutacji wymagane jest wgranie do systemu IRK wypowiedzi pisemnej (ok. 300 wyrazów), w której Kandydat/ka przedstawi główne założenia swojego doskonalenia zawodowego odpowiadające na wyzwania współczesnej edukacji. Wypowiedź powinna zawierać ok. 300 wyrazów.
Dla specjalizacji dydaktyka matematyki Kandydat/ka przedstawia główne założenia swojego doskonalenia zawodowego odpowiadające na wyzwania współczesnej edukacji. Wypowiedź powinna zawierać ok. 150 wyrazów.
Ten element procesu rekrutacyjnego jest punktowany (max. 6 pkt). Przy ocenie pod uwagę brane jest: przedstawienie wybranych wyzwań w edukacji współczesnej wraz z uzasadnieniem dokonanego wyboru oraz hierarchizacją prezentowanych zagadnień; prezentacja potrzeb w zakresie doskonalenia wraz z uzasadnieniem (odniesieniem do własnej praktyki nauczycielskiej); poprawność językowa wypowiedzi pisemnej w zakresie stylistyki, ortografii i interpunkcji. Dodatkowe walory pracy: spójność, klarowność wypowiedzi, konstrukcja wywodu, jakość prezentowanych uzasadnień (argumentacji).
Warunkiem przyjęcia na studia jest uzyskanie co najmniej 3 punktów z wypowiedzi pisemnej oraz dostarczenie wszystkich wymaganych dokumentów. Kandydaci będą przyjmowani na podstawie liczby uzyskanych punktów.
Kandydat składa następujące dokumenty:
- podanie o przyjęcie na studia (wygenerowane z systemu IRK);
- oryginał lub uwierzytelniony odpis dyplomu ukończenia co najmniej studiów pierwszego stopnia celem wykonania kopii i potwierdzenia jej zgodności z oryginałem;
- CV - według własnego wzoru;
- zaświadczenie o zatrudnieniu na stanowisku nauczyciela przedmiotu w roku szkolnym 2024/2025. Nauczany przedmiot musi być zgodny z wybraną specjalizacją. Na ścieżkę „Kierowanie klasą w czasie lekcji przedmiotowej” aplikować mogą nauczyciele niezależnie od specjalizacji przedmiotowej;
- oświadczenie dotyczące nagrywania audiowizualnego wybranych lekcji lub ich fragmentów (wydrukowane z systemu IRK).
Dokumenty należy dostarczyć na adres sekretariatu studiów czynny w godzinach 10.00-16.00 osobiście lub korespondencyjnie (decyduje data wpływu dokumentów do jesnostki):
Szkoła Edukacji PAFW i UW
Centrum Nowych Technologii
Banacha 2C pokój 01.53
02 - 097 Warszawa
Termin rejestracji w systemie IRK: 12.10.2024 r. - 15.10.2024 r.
Termin wniesienia opłaty rekrutacyjnej: do 16.10.2024 r.
Termin ogłoszenia wyników: 17.10.2024 r., godz. 20:00
Termin składania dokumentów: 12.10.2024 r. - 18.10.2024 r.
Czesne
W roku 2024/2025 studia są bezpłatne dla uczestnika, koszty prowadzenia studiów na specjalizacji język polski, historia oraz kierowanie klasą pokrywa dotacja uzyskana z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz dotacja Ministerstwa Edukacji Narodowej przeznaczona dla specjalizacji matematycznej.
Więcej informacji
Szczegółowe informacje na temat studiów, rekrutacji i programu stypendialnego znajdują się na stronie www.szkolaedukacji.pl.