• zaloguj się
  • utwórz konto

Przeniesienia z innych uczelni na studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Muzykologia, stacjonarne, pierwszego stopnia

Szczegóły
Kod S1-MZ
Jednostka organizacyjna Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce
Kierunek studiów Muzykologia
Forma studiów Stacjonarne
Poziom kształcenia Pierwszego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Limit miejsc 6
Czas trwania 3 lata
Adres komisji rekrutacyjnej rekrutacja.wnks@uw.edu.pl
tel. (22) 55-24-540
Adres WWW http://imuz.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Matura lub dokument równoważny
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (01.07.2024 00:00 – 10.09.2024 23:59)

Oferta dydaktyczna Instytutu Muzykologii odzwierciedla szerokie spektrum subdyscyplin muzykologii. Głównym celem procesu kształcenia jest wyposażenie studenta w rozległą i spójną wiedzę historyczno-muzyczną obejmującą czasy od starożytności do współczesności. Pozwala to absolwentom studiów na odnalezienie się w różnorodnych sytuacjach zawodowych. Dwa główne obszary przedmiotowe studiów obejmują muzykę klasyczną i rozrywkową (która staje się w ostatnich latach coraz istotniejszym przedmiotem zainteresowania muzykologii na świecie) oraz ludową i tradycyjną (kultur pozaeuropejskich). Integralnym celem procesu kształcenia jest wytworzenie umiejętności analizy i interpretacji zjawisk historycznych w kontekście społecznym i kulturowym. Jednym z istotniejszych celów kształcenia jest nabycie przez studentów umiejętności analizy różnorodnych technicznych aspektów dzieła muzycznego. Aby umożliwić osiągnięcie tego celu wszystkim studentom, w tym również coraz liczniejszym, którzy nie posiadają żadnego wykształcenia muzycznego, do programu studiów wprowadzony został przedmiot pozwalający nadrobić braki w przygotowaniu praktycznym, a tym samym zrównujący szanse studentów na osiągnięcie satysfakcjonujących efektów procesu kształcenia. W dziedzinie muzykologii systematycznej celem kształcenia jest przekazanie podstawowej wiedzy w zakresie psychologii i antropologii muzyki. Jednym z ważnych celów procesu kształcenia jest opanowanie umiejętności pisania tekstów, zarówno fachowych, jak i popularyzujących wiedzę o muzyce.

Przewidywane możliwości zatrudnienia (wskazane na podstawie badania losu absolwentów): instytucje kultury, takie jak np. rozgłośnie radiowe (szczególnie Program II Polskiego Radia), stacje telewizyjne, prasa, firmy fonograficzne, domy kultury, filharmonie i analogiczne instytucje, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina, biblioteki muzyczne, sklepy muzyczne.

Możliwość kontynuacji kształcenia: studia muzykologiczne II stopnia, studia II stopnia na innych kierunkach (zwłaszcza humanistycznych) zgodnie z zainteresowaniami studentów, studia podyplomowe.

Liczba punktów ECTS konieczna do ukończenia studiów na danym poziomie: 180

Liczba punktów ECTS obejmująca zajęcia do wyboru: 76

Liczba punktów ECTS, którą student musi uzyskać na zajęciach wymagających bezpośredniego udziału nauczycieli akademickich i studentów: 145

Wymiar praktyk: 60 godzin za 2 ECTS.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Zasady kwalifikacji

O przeniesienie z innej uczelni na kierunek muzykologia student może ubiegać się po zaliczeniu pierwszego lub drugiego roku studiów i zamknięciu rozliczenia roku na kierunku muzykologia. Warunkiem przeniesienia jest uzyskanie średniej ocen z toku studiów co najmniej 4,0. W przypadku większej niż limit miejsc liczby osób spełniających powyższe kryteria o przyjęciu na studia decydować będzie wysokość uzyskanej średniej ocen z dotychczasowego toku studiów kandydata.

Student zobligowany jest do uzupełnienia wymaganych przez Kierownika Jednostki Dydaktycznej różnic programowych.

Kandydat zobowiązany jest załączyć na osobistym koncie rekrutacyjnym w systemie IRK następujące dokumenty:

  1. umotywowany wniosek o przeniesienie;
  2. zaświadczenie z dziekanatu macierzystej jednostki zawierające następujące informacje:
    a) potwierdzenie posiadania przez kandydata praw studenckich,
    b) poziom i forma odbywanych studiów,
    c) liczba zaliczonych etapów (semestrów) studiów ze wskazaniem ich kierunku,
    d) średnia wszystkich ocen uzyskanych w trakcie dotychczasowego toku studiów
  3. kartę przebiegu studiów z wykazem zaliczonych przedmiotów (nazwa przedmiotu, liczba godzin, oceny, punkty ECTS) potwierdzoną przez macierzystą jednostkę z adnotacją o stosowanej w uczelni skali ocen;
  4. podpisane przez dziekana (dyrektora) macierzystej jednostki zaświadczenie, że student wypełnił wszystkie obowiązki wynikające z przepisów obowiązujących w jego macierzystej jednostce (nie zalega z żadnymi zaliczeniami i płatnościami).

Złożenie niekompletnej dokumentacji skutkuje decyzją negatywną.

 

Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim

W zakresie potwierdzenia kompetencji językowych kandydatów do studiowania w języku polskim obowiązują ogólne zasady określone w uchwale rekrutacyjnej Senatu UW na rok akademicki 2024/2025. Kandydat zobowiązany jest przestawić honorowany przez Uniwersytet Warszawski dokument poświadczający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2.

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 16 września 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 17-18 września 2024 r.

 

Opłaty

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: Katarzyna Śniecińska, k.sniecinska@uw.edu.pl, (22) 55-24-540

Znajdź nas na mapie: Wydział Nauk o Kulturze i Sztuce