Projektowanie rozwoju regionalnego i lokalnego, stacjonarne, drugiego stopnia
W mocy od: 24 stycznia 2024
Zasady kwalifikacji
Zasady kwalifikacji
Na studia w trybie przeniesienia może być przyjęty/a kandydat/ka, którego/której dotychczasowe studia były zgodne programowo z kierunkiem projektowanie rozwoju regionalnego i lokalnego prowadzonym przez Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych (EUROREG). Na studia w trybie przeniesienia może być przyjęty/a kandydat/ka, który/która udokumentuje znajomość języka angielskiego na poziomie co najmniej B2.
Decyzja o przyjęciu oraz rodzaju i formie uzupełnienia różnic programowych podejmowana jest na podstawie udokumentowanego dotychczasowego przebiegu studiów kandydata. W przypadku zgłoszenia się większej liczby chętnych spełniających określone wyżej warunki podstawą przyjęcia na studia będzie miejsce na liście rankingowej. Lista rankingowa sporządzona będzie według malejącej średniej ocen z dotychczasowego toku studiów.
Sprawdzenie kompetencji kandydatów do studiowania w języku polskim
Kandydaci z dyplomem zagranicznym przystępują dodatkowo do rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie (na poziomie co najmniej B2). Z rozmowy zwolnione są osoby posiadające dokument poświadczający znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2.
Przedmiotem rozmowy będzie tekst związany z rozwojem regionalnym i lokalnym, który kandydaci otrzymają na początku egzaminu. Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania to 10 punktów. Próg punktowy niezbędny do potwierdzenia kompetencji językowych to 5 punktów. Kryteria oceny to: umiejętność czytania ze zrozumieniem (maks. 3 pkt), umiejętność streszczania tekstu i przedstawienia jego najważniejszych założeń (maks. 3 pkt), umiejętność formułowania spójnych, logicznych i poprawnych pod względem językowym odpowiedzi na zadane przez komisję pytania (maks. 4 pkt).
Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.
Terminy
Sprawdzian znajomości języka polskiego (o ile dotyczy kandydata): 20 września 2024 r.
Ogłoszenie wyników: 24 września 2024 r.
Przyjmowanie dokumentów: 25-26 września 2024 r.
Opłaty
Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)
Wymagane dokumenty
Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia
Dodatkowe informacje
Koordynator ds. rekrutacji w trybie przeniesienia z innej uczelni: Magda Grabowska, mj.grabowska@uw.edu.pl, (22) 826-16-54 wew.105
Znajdź nas na mapie: Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych