• zaloguj się
  • utwórz konto

Studia I i II stopnia oraz jednolite studia magisterskie - 2024/2025

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Resocjalizacja, niestacjonarne (zaoczne), drugiego stopnia

Szczegóły
Kod NZ2-PRO
Jednostka organizacyjna Wydział Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji
Kierunek studiów Resocjalizacja
Forma studiów Niestacjonarne (zaoczne)
Poziom kształcenia Drugiego stopnia
Profil studiów ogólnoakademicki
Języki wykładowe polski
Minimalna liczba studentów 15
Limit miejsc 50
Czas trwania 2 lata
Adres komisji rekrutacyjnej rekrutacja.wsnsir@uw.edu.pl
tel. (22) 55-30-722
Adres WWW http://ipsir.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Nadchodzące tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (06.06.2024 00:00 – 08.07.2024 23:59)

Studia kształcą specjalistów przygotowanych do pracy z osobami z zaburzeniami przystosowania społecznego lub zagrożonych nieprzystosowaniem, prowadzących działania resocjalizacyjne, profilaktyczne, wspierające i pomocowe.

W trakcie studiów przekazywana jest wiedza, trenowane są umiejętności oraz kształtowane są postawy – kompetencje, które są niezbędne do podjęcia zatrudnienia w zakładach karnych, aresztach śledczych, placówkach wsparcia dziennego, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, zakładach poprawczych, schroniskach dla nieletnich, młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii.

Oferujemy prowadzenie badań i analiz w obszarze resocjalizacji, psychoprofilaktyki i profilaktyki społecznej w nurcie stosowanych nauk społecznych (tzw. aplikacyjna teoria społeczna).

Studia stanowią oryginalną propozycję kształcenia specjalistów-teoretyków i specjalistów-praktyków, przygotowanych do pracy terapeutyczno-pomocowej w obszarze resocjalizacji i profilaktyki, która jest optymalnym otwarciem lub kontynuacją kariery zawodowej i naukowej, opartej na interdyscyplinarnej wiedzy oferowanej w trakcie studiów.

Nowy program studiów od roku akademickiego 2023/24.

Zajęcia dydaktyczne odbywają się w budynku Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji (ul. Podchorążych 20). Zjazdy są w piątki, soboty i niedziele w trybie hybrydowym (maksymalnie 2 razy w miesiącu). Aktualny kalendarz zjazdów znajduje się na stronie Instytutu Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji w zakładce "Plany zajęć".

 


Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem polskim

W postępowaniu kwalifikacyjnym uwzględnia się: w pierwszej kolejności ocenę uzyskaną na dyplomie, a w drugiej kolejności (w przypadku zgłoszenia się większej, niż przewiduje limit, liczby kandydatów z tą samą oceną na dyplomie) średnią ocen z całego toku studiów udokumentowaną zaświadczeniem z właściwego dziekanatu.

Wynik kandydata obliczany jest wg następującego wzoru:
Wynik kandydata = (ocena uzyskana na dyplomie x 10) + średnia ocen z całego toku studiów (w przypadku przekroczenia limitu miejsc).

 

Zasady kwalifikacji dla kandydatów z dyplomem zagranicznym

Obowiązują takie same zasady, jak dla kandydatów z dyplomem uzyskanym w Polsce.
Oceny kandydatów z dyplomem zagranicznym zostaną odpowiednio przeliczone i przyrównane do skali ocen obowiązującej na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Sprawdzian kompetencji kandydata do studiowania w języku polskim

Forma sprawdzianu: rozmowa sprawdzająca znajomość języka polskiego w stopniu umożliwiającym studiowanie.

Kandydaci, którzy nie posiadają honorowanego przez Uniwersytet Warszawski dokumentu poświadczającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2, przystępują do sprawdzianu w formie rozmowy prowadzonej w języku polskim.

Potwierdzenie przez komisję rekrutacyjną wystarczającej znajomości języka polskiego jest warunkiem dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego.

Znajomość języka polskiego kandydata będzie oceniana na skali 0–100 punktów. Minimalna liczba punktów niezbędna do dopuszczenia kandydata do dalszego postępowania rekrutacyjnego to 75 punktów. Sprawdzian ma formę ustną i dotyczy przebiegu dotychczasowej edukacji, zainteresowań i motywacji kandydata do podjęcia studiów. Ocenie będzie podlegała wyłącznie znajomość języka polskiego u kandydata.

Punkty uzyskane z rozmowy nie wliczają się do końcowego wyniku kandydata

Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka polskiego (jeśli dotyczy kandydata): 17 lipca 2024 r., godz. 9:00 (rozmowa zostanie przeprowadzona zdalnie na platformie Zoom)

Wymagania dotyczące znajomości języka polskiego. >> Otwórz stronę! <<

 

Terminy

Ogłoszenie wyników: 22 lipca 2024 r.

Przyjmowanie dokumentów: 

  • I termin: 23-25 lipca 2024 r.
  • II termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w pierwszym terminie): 26, 29 lipca 2024 r.
  • III termin (w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w drugim terminie): 30-31 lipca 2024 r.
  • kolejne terminy wyznaczone przez komisję rekrutacyjną, w przypadku niewypełnienia limitu miejsc w poprzednich terminach

 

Opłaty

Opłata rekrutacyjna (w tym opłaty wnoszone za granicą)

Opłata za wydanie legitymacji studenckiej (ELS)

Studia są płatne - wysokość opłat za studia

 

Wymagane dokumenty

Lista dokumentów wymaganych do złożenia w formie papierowej w przypadku zakwalifikowania na studia

 

Dodatkowe informacje

Znajdź nas na mapie: Instytut Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji