• zaloguj się
  • utwórz konto

Rekrutacja na studia podyplomowe od semestru letniego roku akademickiego 2023/2024

zmień rekrutację anuluj wybór

Oferta prezentowana na tej stronie ograniczona jest do wybranej rekrutacji. Jeśli chcesz zobaczyć resztę oferty, wybierz inną rekrutację.

Nauczanie języka obcego

Szczegóły
Kod SP-NJ-afn
Jednostka organizacyjna Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW
Kierunek studiów Nauczanie języka obcego angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego
Forma studiów Niestacjonarne
Poziom kształcenia Podyplomowe
Języki wykładowe angielski, francuski, niemiecki, polski
Minimalna liczba studentów 17
Limit miejsc 34
Czas trwania 3 semestry
Adres komisji rekrutacyjnej CKNJOiEE UW
Al. Niepodległości 22
pokój 6, parter
tel. 22 55 31 336
Godziny otwarcia sekretariatu CKNJOiEE UW
Poniedziałki i wtorki 9.00-13.00
Środy 13.00-17.00
czwartki 11.00-15.00
Adres WWW http://www.cknjoiee.uw.edu.pl/
Wymagany dokument
  • Wykształcenie wyższe
  Zadaj pytanie
Obecnie nie trwają zapisy.

Minione tury w tej rekrutacji:
  • Tura 1 (16.10.2023 00:00 – 28.01.2024 23:59)

Studia przeznaczone są dla osób, które chcą zdobyć formalne kwalifikacje psychologiczno-pedagogiczne i dydaktyczne do nauczania języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i osiągnęły poziom biegłości B2 - C1 w języku angielskim lub francuskim lub niemieckim.

Studia mają na celu zdobycie zarówno kompetencji potrzebnych do wykonywania zawodu nauczyciela języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego jak i formalnie uznawanych kwalifikacji uprawniających do nauczania tego przedmiotu w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Na studiach uczestnicy nabywają wiedzę z zakresu psychologii, pedagogiki i dydaktyki języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego oraz odbywają praktyki zawodowe. Rozwijają również potrzebne we współczesnej pracy nauczyciela umiejętności cyfrowe.

Studia prowadzone są w języku polskim i angielskim lub francuskim lub niemieckim, w zgodzie z obowiązującymi przepisami prawa, a w szczególności  ze standardem kształcenia nauczycieli i umożliwiają uzyskanie kwalifikacji zawodowych.*

*Kwalifikacje nabywa osoba, która legitymuje się dyplomem magistra, świadectwem ukończenia studiów podyplomowych i odpowiednim certyfikatem poświadczającym poziom znajomości danego języka obcego na poziomie C1*. Wymagany poziom języka angielskiego warunkujący pełne kwalifikacje to C1 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ). Wykaz certyfikatów przedstawiony jest w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z dnia 24 sierpnia 2017 r., poz. 1575)

Kandydaci

Kandydat ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe jest zobligowany do posiadania dyplomu magistra lub dyplomu równoważnego z dyplomem magistra (wykształcenie na poziomie 7. ERK i PRK). Kandydat powinien posługiwać się językiem polskim i  angielskim lub francuskim lub niemieckim co najmniej na poziomie B2.

Opis Studiów

Program studiów

Studia trwają trzy semestry. Ich program (404 godzin zajęć oraz 150 godzin praktyk, 30 punktów ECTS) obejmuje następujące przedmioty:

      Psychologia ogólna,

      Pedagogika ogólna z elementami specjalnych potrzeb edukacyjnych,

      Dydaktyka ogólna,

      Praktyka psychologiczno-pedagogiczna,

      Psychologia rozwojowa,

      Pedagogika,

      Dydaktyka języków obcych – szkoła podstawowa,

      Dydaktyka języków obcych – szkoła ponadpodstawowa,

      Emisja głosu,

      Praktyki rozwijające kompetencje dydaktyczne - szkoła podstawowa i ponadpodstawowa,

      Zasady bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy i odpowiedzialności prawnej opiekuna,

      Praca projektowa - projekt SCALED - zwiększanie dostępności i projektowanie uniwersalne w kształceniu językowym.

Wykładowcy

Studia są prowadzone przez wysoko wykwalifikowaną i doświadczoną kadrę nauczycieli akademickich CKNJOiEE UW, którzy prowadzą zajęcia na studiach stacjonarnych na kierunku nauczanie języków obcych i specjalistów/ekspertów spoza jednostki.

Tryb studiów i częstotliwość zjazdów

Studia prowadzone są w trybie niestacjonarnym - zajęcia odbywają się w soboty i niedziele co 2 tygodnie. Do 25% zajęć prowadzona jest w trybie zdalnym i w trybie mieszanym.

Terminy zjazdów:

14-15.10.2023 r. zjazd w trybie stacjonarnym

28-20.10.2023 r. zjazd w trybie stacjonarnym

04-05.11.2023 r. zjazd w trybie zdalnym synchronicznym (na żywo na Zoom lub Google Meet)

18-19.11.2023 r. zjazd w trybie stacjonarnym

02-03.12.2023 r. zjazd w trybie stacjonarnym

16-17.12.23 r. zjazd w trybie zdalnym synchronicznym (na żywo na Zoom lub Google Meet)(ferie zimowe w woj. mazowieckim)

13.01.2024 r. zdalny (zjazd jednodniowy w trybie zdalnym synchronicznym na żywo na Zoom lub Google Meet)) (ferie zimowe w woj. mazowieckim)

27-28.01.2024 r. zjazd w trybie stacjonarnym

Zajęcia stacjonarne odbywają się w blokach 90 minutowych, podzielonych 15-minutową przerwą. Rozpoczynają się o 9:00 i trwają do 15:45 lub 17:30.

Zajęcia zdalne synchroniczne odbywają się w blokach 90 minutowych, podzielonych 15-minutową przerwą na platformie Google Meet lub Zoom. Rozpoczynają się o 9:00 i trwają do 15:45 lub 17:30.

Zaliczenia

Weryfikacja efektów uczenia się odbywa się w ramach poszczególnych przedmiotów. Nie jest przeprowadzany egzamin końcowy.

Absolwenci

Absolwent studiów będzie przygotowany do realizacji dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych zadań szkoły. Będzie więc posiadał kwalifikacje w zakresie:

  • wybranej specjalności językowej (nauczanie języka angielskiego lub francskiego lub niemieckiego), w zakresie pozwalającym  na przekazywanie wiedzy i rozwijanie umiejętności w sposób kompetentny oraz na samodzielne jej pogłębianie i aktualizację, a także na integrowanie jej z innymi dziedzinami wiedzy,
  • psychologii ogólnej i rozwojowej, pedagogiki oraz pedagogiki ogólnej z elementami specjalnych potrzeb edukacyjnych, umożliwiające pełnienie funkcji wychowawczych i opiekuńczych, wspieranie wszechstronnego rozwoju uczniów, indywidualizowanie procesu nauczania, zaspokajanie szczególnych potrzeb edukacyjnych uczniów, organizowanie życia społecznego na poziomie klasy, szkoły i środowiska lokalnego, współpracę z innymi nauczycielami, rodzicami i społecznością lokalną,
  • dydaktyki języka angielskiego, w stopniu umożliwiającym skuteczne planowanie i prowadzenie lekcji, rozbudzanie zainteresowań poznawczych oraz wspieranie rozwoju intelektualnego uczniów przez umiejętny dobór metod aktywizujących, technik nauczania i środków dydaktycznych, a także badanie i ocenianie osiągnięć uczniów oraz własnej praktyki,
  • posługiwania się technologią informacyjną, w tym jej wykorzystywania w nauczaniu języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego.

Absolwent będzie przygotowany do:

  • współpracy z uczniami i nauczycielami, środowiskiem rodzinnym uczniów oraz pozaszkolnym środowiskiem społecznym w realizacji zadań edukacyjnych,
  • podejmowania zadań edukacyjnych wykraczających poza zakres nauczanego przedmiotu (prowadzonych zajęć) oraz zadań z zakresu edukacji pozaszkolnej;
  • samodzielnego tworzenia i weryfikowania projektów własnych działań oraz podejmowania działań upowszechniających wzory dobrej praktyki pedagogicznej;
  • kierowania własnym rozwojem zawodowym i osobowym oraz podejmowania doskonalenia także we współpracy z innymi nauczycielami.

Rekrutacja

Rekrutacja odbywa się na podstawie kolejności zgłoszeń w systemie IRK. Kandydat powinien zarejestrować się w IRK, dokonać opłaty rekrutacyjnej 85 zł oraz posiadać dyplom magistra lub równoważny z dyplomem magistra.

Znajomość języka angielskiego/francuskiego/niemieckiego na poziomie co najmniej B2 należy potwierdzić certyfikatem biegłości językowej lub udokumentowanym przebiegiem edukacji szczebla średniego lub wyższego prowadzonej w danym języku.

Osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego powinny potwierdzić znajomość języka polskiego co najmniej B2 certyfikatem biegłości językowej z języka polskiego lub dokumentem poświadczającym przebieg edukacji szczebla średniego lub wyższego prowadzonej w języku polskim. Wymogu potwierdzenia znajomości języka polskiego nie stosuje się do osób posiadających obywatelstwo polskie.

Kandydaci, którzy nie przedłożą certyfikatu lub dokumentu potwierdzającego biegłość językową na poziomie B2 przystępują do rozmowy sprawdzającej w dniu 21.09.2023 r. w trybie zdalnym. Kandydat/ka odpowiada na trzy pytania dotyczące wykształcenia, kariery zawodowej, planów na przyszłość i oczekiwań odnośnie studiów. Ocenie podlegają:

  • treść – maksymalnie 2 pkt.,
  • wymowa – maksymalnie 1 pkt,
  • płynność i spójność wypowiedzi – maksymalnie 2 pkt.,
  • poprawność gramatyczna – maksymalnie 2 pkt.,
  • bogactwo słownictwa i struktur leksykalnych - maksymalnie 3 pkt.

Maksymalnie kandydat/ka może otrzymać 10 punktów. Minimalna liczba punktów, która pozwala uznać rozmowę za zdaną i próg kwalifikacyjny wynosi 7 punktów.

Wymagane dokumenty

Kandydat składa w Sekretariacie CKNJOiEE następujące dokumenty:

  • podanie o przyjęcie na studia (wygenerowane i wydrukowane z systemu IRK),
  • życiorys (na formularzu wygenerowanym i wydrukowanym z systemu IRK),
  • zobowiązanie do ponoszenia kosztów odpłatności za studia (na formularzu wygenerowanym i wydrukowanym z systemu IRK),
  • kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia studiów drugiego stopnia oraz oryginał dyplomu do wglądu,
  • w celu potwierdzenia znajomości odpowiednio języka angielskiego lub francuskiego lub niemieckiego kserokopia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka na poziomie B2 (ESOKJ) oraz oryginał do wglądu, lub kserokopia dyplomu (lub odpisu) ukończenia szkoły średniej lub studiów prowadzonych w języku angielskim/francuskim/niemieckim oraz oryginał dyplomu do wglądu,
  • dotyczy osób nieposiadających obywatelstwa polskiego, kserokopia certyfikatu potwierdzającego znajomość języka polskiego na poziomie co najmniej B2 (ESOKJ) oraz oryginał do wglądu lub dokumentem poświadczającym przebieg edukacji szczebla średniego lub wyższego prowadzonej w języku polskim.

Dokumenty należy złożyć osobiście pod adresem:

Sekretariat Centrum Kształcenia Nauczycieli Języków Obcych i Edukacji Europejskiej UW,

Al. Niepodległości 22 pok. nr 6 (parter)

02-653 Warszawa

Harmonogram rekrutacji

Rejestracja w systemie IRK: od 16.10.2023 r. do 28.01.2024 r.

Opłata rekrutacyjna: do 29.01.2024 r.

Termin rozmowy sprawdzającej znajomość języka: 31.01.2024 r.

Ogłoszenie wyników: 02.02.2024 r.

Składanie dokumentów: od 05.02.2024 r. do 08.02.2024 r.

Czesne

 Forma płatności

I semestr

II semestr

III semestr

Jednorazowo

7200 zł

2400 zł

19.02.2024 r.

2400 zł

19.10.2024 r.

2400 zł

19.02.2025 r.

W dwóch ratach 

7500 zł

1250 zł

19.02.2024 r.

1250 zł

19.10.2024 r.

1250 zł

19.02.2025 r.

1250 zł

19.03.2024 r.

1250 zł

19.11.2024 r.

1250 zł

19.03.2025 r.

W trzech ratach

7650 zł

850 zł

19.02.2024 r.

850 zł

19.10.2024 r.

850 zł

19.02.2025 r.

850 zł

19.03.2024 r.

850 zł

19.11.2024 r.

850 zł

19.03.2025 r.

850 zł

19.04.2024 r.

850 zł

19.12.2024 r.

850 zł

19.04.2025 r.